چگونه از اکانت اینستاگرام خود در برابر هک شدن محافظت کنیم؟

هک شدن حساب اینستاگرام
آنچه در این مقاله میخوانید:

هک شدن اکانت اینستاگرام شما مطمئناً می تواند یک وضعیت ترسناک باشد، به خصوص اگر درآمد شما برای فروش و ایجاد سرنخ به آن بستگی داشته باشد. بنابراین برای محافظت از اکانت اینستاگرام خود در برابر هک شدن چه کاری می توانید انجام دهید؟ خوب، بهترین دفاع یک حمله قوی است! ما 4 روش برای امن کردن اکانت اینستاگرام را به اشتراک می گذاریم  و همچنین خواهیم گفت که برای بازگردانی اکانت اینستاگرام هک شده خود چه کاری باید انجام دهید.

 

طریقه ایمن سازی اکانت اینستاگرام

برای جلوگیری از هک اکانت اینستاگرام این مراحل را دنبال کنید:

  1. یک رمز عبور قوی انتخاب کنید
  2. احراز هویت دو مرحله ای را روشن کنید
  3. مطمئن شوید که حساب ایمیل شما امن است
  4. لغو دسترسی به برنامه های مشکوک شخص ثالث

 

 

مرحله 1: یک رمز عبور قوی انتخاب کنید

به همان نسبت که کاربران زیادی اکانت های اینستاگرام جدیدی را ایجاد می کنند، تلاش های بیشتری نیز برای هک و فیشینگ انجام می شود. و مقصر شماره یک کیست؟ یک رمز عبور ضعیف! به گفته ویکتور گیورز، محقق امنیتی در بنیاد GDI، برای محافظت بیشتر باید از رمز عبور خودکار و مدیریت رمز عبور استفاده کنید.

Gevers توضیح می‌ دهد: «شما لازم نیست که خودتان زحمت به خاطر سپردن آن را داشته باشید. «مدیریت‌ های رمز عبور وجود دارند که به شما امکان می‌ دهند به رمزهای عبور خود در کامپیوتر، تلفن همراه و حتی زمانی که به اینترنت متصل نیستید دسترسی داشته باشید.»

 

همچنین ایده خوبی است که برای ایمن سازی اکانت اینستاگرام خود،هر یک از پیج های خود از یک رمز عبور منحصر به فرد استفاده کنید، زیرا دسترسی هکرها به تمام اطلاعات شما را دشوارتر می کند.

هنگامی که یک رمز عبور بالقوه دریافت کردید، آن را برای بررسی نهایی به

How Secure Is My Password متصل کنید – این به شما می گوید که آیا رمز عبور شما به اندازه کافی قوی است که در برابر تلاش هکرها مقاومت کند؟

نکته: همیشه مشروعیت ایمیل‌هایی را که دریافت می‌ کنید بررسی کنید (نام فرستنده، آدرس ایمیل، نشانی اینترنتی که به آن پیوند داده می‌ شود) و هرگز رمز عبور خود را به کسی که نمی‌ شناسید یا به آن اعتماد ندارید (برای محافظت از خود در برابر حملات احتمالی فیشینگ) ندهید.

 

مرحله 2: احراز هویت دو مرحله ای را روشن کنید

احراز هویت دو مرحله ای یک لایه دفاعی اضافی در برابر هکرها اضافه می کند.

چگونه کار می کند؟ این یک فرآیند چند مرحله‌ای است که کاربران را ملزم می‌کند هویت خود را از طریق یک کد امنیتی تایید کنند. به این ترتیب، اگر از یک دستگاه ناشناس وارد اینستاگرام شوید، از شما خواسته می شود که کد را وارد کرده و تایید کنید که شما هستید.

 

برای فعال کردن احراز هویت دو مرحله‌ای در اینستاگرام، به تنظیمات خود بروید و روی «تأیید هویت دو مرحله‌ای(Two-Factor Authentication)» ضربه بزنید.

روی «شروع به کار(Get Started)» ضربه بزنید و دو گزینه برای انتخاب خواهید داشت: «برنامه احراز هویت (توصیه می‌شود)(Authentication App (recommended))» و «پیام متنی(Text Message)».

 

فعال کردن احراز هویت دو مرحله ای برای ایمن سازی اکانت اینستاگرام

 

گزینه شماره 1: برنامه احراز هویت

گزینه “Authentication App (توصیه می شود)” یک برنامه احراز هویت شخص ثالث است. اگر قبلاً یک برنامه احراز هویت نصب کرده اید، اینستاگرام به طور خودکار برنامه را پیدا کرده و کدی را برای آن ارسال می کند. شما باید کد را بازیابی کنید، آن را در اینستاگرام وارد کنید، و احراز هویت دو مرحله ای روشن می شود.

اگر برنامه احراز هویت ندارید، اینستاگرام برنامه‌ای را توصیه می‌کند که قبل از تکمیل فرآیند آن را دانلود کنید. پیشنهاد ما Google Authenticator app است.

برنامه احراز هویت

گزینه شماره 2: پیام متنی

 

اگر حساب شما شماره تلفن تایید شده ای ندارد، از شما خواسته می شود شماره تلفن را وارد کنید. هنگامی که شماره تلفن خود را وارد کردید، روی دکمه “بعدی” ضربه بزنید.

اکنون وقتی از یک دستگاه ناشناس وارد حساب اینستاگرام خود می شوید، از شما خواسته می شود که یک کد امنیتی را که از طریق پیامک دریافت می کنید وارد کنید.

 

فعال سازی پیامک متنی برای اینستاگرام

 

نکته: مراقب DM های مشکوک اینستاگرام باشید و هرگز اطلاعات شخصی خود را به اشتراک نگذارید. اینستاگرام اخیراً هشداری را از طریق حساب کاربری @creators در مورد افزایش تلاش‌های فیشینگ اینستاگرام به اشتراک گذاشته است.

 

مرحله سوم: مطمئن شوید که حساب ایمیل شما امن است

فقط به آن فکر کنید، حساب اینستاگرام خود – و بسیاری دیگر! – به حساب ایمیل شما پیوند داده شده است. اگر کسی به یکی دسترسی داشته باشد، به همه دسترسی دارد. ترسناکه مگه نه؟

در یک نظرسنجی اخیر، 22 درصد از کاربران اینترنت می گویند حساب های آنلاین آنها حداقل یک بار هک شده است، در حالی که 14 درصد گزارش کرده اند که بیش از یک بار هک شده اند.

 

آمار اکانت های هک شده کاربران اینستاگرام

منبع: Statista

 

بنابراین با در نظر گرفتن این موضوع، ایده خوبی است که ایمیل خود را با احراز هویت دو مرحله ای یا رمزگذاری ایمیل ایمن کنید. این بازدارنده‌های آسان می‌توانند تا حد زیادی از حساب اینستاگرام شما در برابر دست هکرها محافظت کنند.

 

مرحله چهارم: دسترسی به برنامه‌های شخص ثالث مشکوک را لغو کنید

استفاده از اینستاگرام به عنوان یک حساب مجاز برای ورود به برنامه های شخص ثالث مانند بازی ها و ابزارهای ویرایش عکس معمول است. اما آیا می‌دانستید که حتی اگر هفته‌ها، ماه‌ها یا حتی سال‌ها از برنامه‌های شخص ثالث مذکور استفاده نکرده باشید، ممکن است به نمایه رسانه‌های اجتماعی و اطلاعات حساب شما دسترسی داشته باشند؟ و اگر پایگاه داده آنها مورد هدف هکرها قرار گیرد، جزئیات شما نیز برای آنها قابل دسترس است. به همین دلیل است که اینستاگرام پیشنهاد می‌کند «قبل از مجوز دادن به یک برنامه شخص ثالث فکر کنید».

 

برای مدیریت برنامه های شخص ثالث، نمایه اینستاگرام خود را در رایانه خود باز کنید، روی دکمه تنظیمات کلیک کنید و سپس روی «برنامه ها و وب سایت(Apps and Website)» کلیک کنید.

در اینجا فهرستی از برنامه‌هایی را که مجوز دسترسی به آن‌ها را دارید، پیدا خواهید کرد. اگر متوجه برنامه‌های مشکوک شدید، می‌ توانید به راحتی روی دکمه «لغو دسترسی» یا «مشاهده و ویرایش» کلیک کنید.

 

 

طریقه بازگردانی اکانت اینستاگرام هک شده

اگر به هک شدن اکانت اینستاگرام خود مشکوک هستید، باید در اسرع وقت برای بازگردانی اکانت اینستاگرام هک شده خود اقدام کنید. پس این مراحل زیر را دنبال کنید تا دوباره به حساب خود دسترسی پیدا کنید.

 

  1. حساب ایمیل خود را برای پیامی از اینستاگرام بررسی کنید
  2. درخواست لینک ورود از اینستاگرام
  3. از اینستاگرام کد امنیتی یا پشتیبانی بخواهید

 

مرحله 1: حساب ایمیل خود را برای پیامی از اینستاگرام بررسی کنید

اگر ایمیلی از اینستاگرام دریافت کرده‌اید – با نام امنیتی, security@mail.instagram.com – که به شما اطلاع می‌دهد آدرس ایمیل شما تغییر کرده است، ممکن است بتوانید با استفاده از گزینه “Revert this change” در آن پیام، این کار را لغو کنید.

 

مرحله 2: درخواست لینک ورود از اینستاگرام

اگر اطلاعات اضافی نیز تغییر کرده است (مانند رمز عبور شما)، باید از اینستاگرام درخواست لینک ورود کنید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

در صفحه ورود به سیستم، روی «رمز عبور فراموش شده» (برای iOS) یا «دریافت کمک برای ورود به سیستم» (برای اندروید) ضربه بزنید. که شما را به صفحه “مشکلی در ورود به سیستم؟” (iOS) یا صفحه «راهنمای ورود» (اندروید) می برد.

 

صفحه ورود اینستاگرام

سپس روی «Send Login Link» در ios یا «Next» در Android ضربه بزنید و دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید. یک آدرس ایمیل امن وارد کنید که فقط شما می توانید به آن دسترسی داشته باشید. هنگامی که درخواست خود را ارسال کردید، منتظر ایمیلی از اینستاگرام با مراحل بعدی باشید.

 

صفحه مشکل در ورود اینستاگرام برای بازگردانی اکانت اینستاگرام هک شده

 

 

 

ارسال لینک ورود برای اکانت اینستاگرام

مرحله 3: درخواست کد امنیتی یا پشتیبانی از اینستاگرام

اگر با انجام مراحل بالا بازگردانی حساب اینستاگرام هک شده شما به نتیجه ای نرسید، می توانید هک شدن اکانت اینستاگرام را گزارش دهید. روی صفحه “به ما در بازیابی حساب خود کمک کنید” ضربه بزنید. این بار به جای درخواست کد امنیتی، گزینه “I can’t access this email or phone number” را انتخاب کنید.

 

در صفحه بعد، فرم را با مشخصات حساب خود پر کنید، “اکانت من هک شد” را انتخاب کنید و روی “درخواست پشتیبانی” کلیک کنید. هنگامی که درخواست خود را ارسال کردید، باید یک ایمیل پاسخ خودکار از تیم امنیتی اینستاگرام دریافت کنید که از شما می خواهد برای تایید هویت خود کمک کنید. یکی یا هر دو مورد زیر از شما خواسته می شود:

 

درخواست ساپورت از اینستاگرام

 

عکسی از خودتان که کاغذی را در دست گرفته اید با کد دست نویس اینستاگرام برای شما فراهم کرده است. آدرس ایمیل یا شماره تلفنی که با آن ثبت‌نام کرده‌اید و نوع دستگاهی که در زمان ثبت‌نام استفاده کرده‌اید (به عنوان مثال: iPhone، Android، iPad، و غیره).

 

برای برندها و سازندگان محتوا در اینستاگرام، هیچ چیزی مهمتر از ایمن نگه داشتن حساب شما نیست. و در حالی که هیچ راه تضمینی 100% برای جلوگیری از هک شدن حساب شما وجود ندارد، می توانید با دنبال کردن این مراحل ساده کار را برای هکرها بسیار سخت تر کنید.

 

در صورت تمایل می توانید مدیریت شبکه اجتماعی خود را به تیم ما بسپارید تا با ایمن سازی اکانت اینستاگرام شما، و تولید محتوا شاهد رشد پیج خود باشید.

 

 

پانا مارکتینگ به عنوان یک آژانس دیجیتال مارکتینگ در ایران ، به شما هم در انجام خدمات بازاریابی دیجیتال و هم برگزاری کارگاه‌های آموزشی کمک می کند تا در مسیری که به آن علاقه مندید رشد و پیشرفت کنید.

میانگین 4.7 از 5 - (23 نفر امتیاز داده‌اند)

این مقاله را به اشتراک بگذارید

با عضویت در خبرنامه ایمیلی از آخرین مقالات و کدهای تخفیف باخبر شو!

میخوای کسب و کار آنلاین
و پر فروش داشته باشی؟

با ما در ارتباط باش، میتونیم کمکت کنیم!

رشد و توسعه کسب و کار آنلاین با پانا مارکتینگ

پانا مارکتینگ در تمامی شهرهای کشور فعالیت دارد اما دفتر اصلی فعلی ما در مشهد می باشد. مطالعه بیشتر

راههای ارتباط با ما

با شما تماس می گیریم!