طراحی سایت آموزشی

طراحی سایت آموزشی

برای آموزشگاه خود به دنبال طراحی سایت آموزشی هستید؟ یا شاید به دنبال سفارش ساخت پلتفرمی برای تدریس online هستید که در آن بتوانید آموزش های متفاوتی را به صورت مجازی ارائه دهید؟ در هر حالت، آژانس دیجیتال مارکتینگ مشهد ما می تواند به شما در ساخت این سایت ها کمک کند.

 

 

طراحی سایت آموزشی چیست؟

طراحی سایت آموزشی از این نظر که در آن پرداخت تراکنش و خرید صورت می پذیرد، به نوعی طراحی سایت فروشگاهی نیز به حساب می آید. یک وب سایت آموزشی با طراحی خوب یک راه ایده‌آل برای مؤسسات و پلتفرم هایی مانند Coursera، Udemy، edX برای  مزیت ها و جذب دانش آموزان آینده نگر است.

وب‌سایت‌های آموزشی می توانند چند منظوره باشند: آنها میزبان دوره‌های خودآموز هستند، اطلاعاتی درباره برنامه‌های درسی ارائه می‌دهند، حاوی منابع آموزشی و بسیاری موارد دیگر هستند. اما چگونه می توان یک وب سایت آموزشی طراحی کرد که موفق شود؟ چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟ در این صفحه ما تمام این سوالات را پوشش می دهیم. فقط به مطالعه ادامه دهید.

 

 

اهمیت وب سایت های آموزشی

یک وب سایت آموزشی یک پلتفرم تعاملی عظیم برای ارائه اطلاعات مختلف برای انواع مختلف افراد است: دانش آموزان آینده، دانش آموزان فعلی، معلمان، والدین، کسانی که می خواهند یک حرفه جدید کسب کنند و غیره. همه بخش ها باید به خوبی متعادل و سازماندهی شوند. بنابراین کاربران می توانند به راحتی هر آنچه را که نیاز دارند پیدا کنند.

این یک چیز رایج است که دانش آموزان و والدین آنها به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد هر سازمان آموزشی هستند. آنها برای تصمیم گیری آگاهانه به اطلاعاتی در مورد مدیریت و زیرساخت و همچنین در مورد دوره ها و خدمات ارائه شده نیاز دارند. این به آنها امکان می دهد مطمئن شوند که آیا این سایت برای آنها و فرزندانشان مناسب است یا نه.

 

انواع وب سایت های آموزشی

2 نوع اصلی وب سایت آموزشی وجود دارد که می توانید آنها را توسعه دهید:

  1. وب سایت های مؤسسات آموزشی (مدارس، دبیرستان ها، کالج ها، دانشگاه ها)
  2. آموزش مجازی و برخط online مانند:  (Coursera، Preply، Udemy، EdX، Udacity، Skillshare)

 

اهمیت وب سایت ها برای مؤسسات آموزشی به طور مداوم در حال افزایش است، زیرا آنها تدریجا به جایگزینی برای آموزشگاه های محلی تبدیل می شوند. چنین وب سایت هایی باید همه‌کاره و امن باشند. از آنجایی که وب سایت انعکاسی از تصویر حرفه‌ای مؤسسه است، طراحی تمیز آن باید بازدید کننده را تشویق کند که در سایت باقی بماند و بیشتر کاوش کند.

وب‌سایت‌های آموزش مجازی و برخط online شبیه به فضای کاری دانش‌آموزان و معلمان با حساب‌های شخصی هستند. جایی که آنها اطلاعات عملی در مورد دوره‌ها، کلاس‌ها و ارائه محتوای خود دریافت می‌کنند. دانش آموزان به مواد درسی توجه می کنند، می خواهند مطالب آنها را بفهمند و می توانند مدت زمان آن را ببینند.

فرآیند انتخاب وب سایت آموزشی برای کاربران یک کار هیجان انگیز اما زمان بر است. از این رو، وظیفه ما به عنوان طراح، کمک به کاربران در جستجو با گنجاندن برخی از ویژگی های خاص در طراحی وب سایت آموزشی است.

 

 

 

ویژگی های ضروری برای طراحی وب سایت آموزشی

 

یک تصویر خوب نیمی از کار است. طراحی وب سایت آموزشی نه تنها در مورد نگاه کردن، بلکه در مورد احساس و تجربه کلی کاربر است. ما می خواهیم چند ویژگی اصلی را معرفی کنیم که ممکن است به شما در درک گرایش های کلی وب سایت های آموزشی کمک کند. به این ترتیب، می دانید که باید به چه مواردی توجه کنید.

 

 

1. ظاهر

این شامل طرح‌بندی، رنگ‌ها، تصاویر و فونت‌های مورد استفاده برای ایجاد وب‌سایت‌های آموزشی است. همه این عوامل باید در هنگام ساختن وب سایت در نظر گرفته شوند زیرا به ایجاد یک تصور کلی برای کاربران کمک می کنند.

 

 

2. صفحه و نمایه احراز هویت

ارائه یک فرآیند احراز هویت (ایمیل/شماره تلفن + ترکیب رمز عبور) برای کاربران مهم است. پروفایل دانش آموزان و معلمان باید متفاوت باشد و دارای ویژگی های متفاوتی باشد. در حالی که دانش‌آموزان باید فهرستی از دوره‌های فعال/تکمیل شده، اطلاعات جامع در مورد گواهی‌ها/امتیازات/اعتبارها داشته باشند، معلمان به یک صفحه اطلاعات در مورد مدرک و فهرست دوره‌های اضافه شده نیاز دارند.

 

3. داشبورد

داشبورد یک فضای کاری هم برای دانش‌آموزان و هم برای معلمان است، جایی که پیشرفت دوره را دنبال می‌کنند و بازخورد دریافت می‌کنند. با استفاده از داشبورد، دانش‌آموزان تعداد دوره‌های ثبت‌نام‌شده، تعداد ساعات در دسترس و غیره را بررسی می‌کنند. معلمان می‌توانند دوره‌های اضافه‌شده، رتبه‌بندی‌ها، ترافیک و درآمدشان را بررسی کنند.

 

4. جهت یابی و ناوبری

مهمترین و اساسی ترین شکل ناوبری در سایت شما منوی اصلی است که در هدر یافت می شود. باید ساده با تعداد محدودی از گزینه ها باشد. علاوه بر این، فراخوان‌های عملی واضح را برای پیمایش وب‌سایت، به‌ویژه به صفحاتی مانند درخواست و مشاهده برنامه‌ها/دوره‌ها اضافه کنید.

یک ناوبری وب سایت خوب شبیه به راهنمایی است. کاربران همیشه نمی‌دانند که می‌خواهند در آینده چه کاری انجام دهند، بنابراین مهم است که ما گزینه‌هایی را در اختیار آنها قرار دهیم. اگر پیمایش وب‌سایت برایشان دشوار باشد، ممکن است آن را ترک کنند و به دنبال وب‌سایت دیگری بگردند که آنچه را که به دنبال آن هستند به آنها بدهد.

 

5. پیام درست

هر وب سایت آموزشی برای انتقال پیام مناسب به بازدیدکنندگان خود ایجاد شده است. مردم می خواهند مطمئن شوند که وب سایت آموزشی قابل اعتماد است و انتظارات آنها را به طور کامل برآورده می کند. وب سایت برای ایجاد بهترین تصویر و برند بسیار مهم است.

 

6. نسخه موبایل

این یکی دیگر از ویژگی های بسیار مهم است که نباید نادیده گرفته شود. وب سایت باید یک طراحی واکنش گرا داشته باشد، بنابراین معلمان، والدین و دانش آموزان می توانند در هر زمان مناسب با گوشی خود از سایت بازدید کنند.

در صورتی که تحصیلات حوزه تخصصی شما باشد، ویژگی های ذکر شده در طراحی وب سایت الزامی است. به طور کلی، آنها بخش مهمی از هر وب سایت را تشکیل می دهند، صرف نظر از نوع دانش ارائه شده یا مخاطب مورد نظری که می خواهید به آن دسترسی پیدا کنید.

 

طراحی سایت آموزشی فوق العاده می خواهید؟

آموزش حوزه‌ای از تخصص عمیق است و وب سایت شما باید آن را ثابت کند. پیاده سازی ویژگی های ذکر شده در بالا و سایر امکانات، یک فرآیند پیچیده توسعه و طراحی وب سایت است. با کمک پانا مارکتینگ می توانید وب سایتی با امکانات گسترده دریافت کنید. علاوه بر این، انتخاب های طراحی ما می تواند برند شما را تقویت کند و جذابیت شما را هم برای دانشجویان و هم برای کارمندان آینده افزایش دهد. ما مشتاق شنیدن صدای شما و راهنمایی شما هستیم. با ما تماس بگیرید : 09017600858

میانگین 5 از 5 - (55 نفر امتیاز داده‌اند)

ویژگی های پانا مارکتینگ

تیم حرفه ای و مجرب

کیفیت بالای خدمات

قیمت مناسب

پشتیبانی ویژه

نمونه کارها

سایر خدمات ما

ثبت سفارش

برای ثبت سفارش می توانید از طریق تماس تلفنی، پیام در واتساپ و یا تکمیل فرم زیر اقدام فرمایید.

سوالات متداول

راه های ارتباطی مشتریان با پانا مارکتینگ چگونه است؟

شما میتوانید از طریق تلفن تماس 09017600858 و یا واتساپ و تلگرام با ما در ارتباط باشید.

چگونه از کیفیت کار اطمینان حاصل کنم؟

شما می توانید با مراجعه به همین صفحه و یا صفحه مشاهده نمونه کارها، از کیفیت بالای کار ما اطمینان حاصل کنید.

آخرین مقالات

کسب و کار خودتو به ما بسپار!

راههای ارتباط با ما

با شما تماس می گیریم!