تولید محتوا چیست؟

همه چیز درباره تولید محتوا چیست
آنچه در این مقاله میخوانید:

تولید محتوا به افراد کمک می کند تا کسب و کار، نام تجاری و محصولات شما را کشف کنند. و این محتوا به شما کمک می کند مشتریان بالقوه را جذب، درگیر و خوشحال کنید. همچنین باعث می شود که بازدیدکنندگان جدیدی را به سایت تان بیاورید. و در نهایت برای شرکت شما درآمد ایجاد می کند. به عبارت دیگر، اگر ایجاد محتوا نمی کنید، پس از رقبایتان عقب مانده اید!

 

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا فرآیند تولید ایده‌های موضوعی است که برای خریدار شما جذاب است، محتوای نوشتاری یا بصری پیرامون آن ایده‌ها ایجاد می‌کند و آن اطلاعات را به عنوان وبلاگ، ویدیو، اینفوگرافیک یا سایر قالب‌های محتوا برای مخاطبان در دسترس قرار می‌دهد.

 

چرا تولید محتوا مهم است؟

تولید محتوا بهترین روش بازاریابی ورودی است. وقتی محتوا تولید می کنید، اطلاعات رایگان و مفیدی را به مخاطبان خود ارائه می دهید. مشتریان بالقوه را به وب سایت خود جذب می کنید و مشتریان فعلی را از طریق تعامل با کیفیت حفظ می کنید.

همانطور که این آمار بازاریابی محتوا نشان می دهد، شما همچنین ارزش زیادی برای شرکت خود ایجاد می کنید:

 

تقریباً 40 درصد از بازاریابان می گویند بازاریابی محتوا بخشی ضروری از استراتژی بازاریابی آنها است. 81 درصد می گویند که شرکت آنها محتوا را به عنوان یک استراتژی تجاری می بیند.

بازاریابان B2B داده‌هایی دارند که می‌گوید بازاریابی محتوا ابزاری موفق برای پرورش سرنخ‌ها (۶۰ درصد)، درآمدزایی (۵۱ درصد) و ایجاد مخاطبین مشترک (۴۷ درصد) است.

و 10٪ از بازاریابان که وبلاگ دارند می گویند که این وبلاگ بیشترین بازده سرمایه را برایشان دارد.

محتوا برابر با رشد کسب و کار است. بنابراین، بیایید با انواع محتوایی که می توانید ایجاد کنید شروع کنیم و سپس استراتژی محتوای خود را بسازیم.

 

ایده های تولید محتوا

1. وبلاگ ها
2. پادکست ها
3. ویدئو
4. گرافیک
5. پیشنهادات محتوا

 

1. تولید محتوا وبلاگ ها

یکی از انواع تولید محتوا (نوعی که در حال حاضر هم مشغول بهره مندی از آن هستید!) پست های وبلاگ است. وبلاگ ها می توانند از طریق کلام مکتوب به مخاطبان شما یاد دهند، سرگرم کنند و الهام بخشند. زمانی که شخصی در گوگل درخواستی را تایپ می کند، پست هایی که ظاهر می شوند معمولاً پست های وبلاگ هستند.

 

ایده های ایجاد محتوا برای وبلاگ ها

وبلاگ نویسی ارزش زمان و تلاش را دارد و 56 درصد از بازاریابان می گویند که وبلاگ نویسی موثرترین استراتژی محتوایی آنهاست. اما تمرکز کردن و شروع نوشتن ممکن است سخت باشد. علاوه بر نظرات و پست های اعلام محصول، اینها برخی از ایده های اثبات شده برای ایجاد محتوای وبلاگ هستند.

 

به یک سوال پاسخ دهید

اگر مطمئن نیستید که ابتدا به کدام سوال پاسخ دهید، با سوالات مبتدیان شروع کنید. اینها می توانند پایه ای ایجاد کنند که می توانید از آن برای ادامه رشد وبلاگ خود استفاده کنید.

 

راه دیگری برای استفاده از سوالات به عنوان نقطه شروع این است که به سوالاتی که در زمان مبتدی داشتید فکر کنید. حتی سوالات مربوط به تجربه اخیر شما می تواند به شخص دیگری در صنعت شما کمک کند.

 

پس از اینکه سؤالات درست را فهمیدید، یک پاسخ کامل بنویسید. ممکن است بخواهید جزئیات را مرور کنید، اما اینجاست که می توانید بیشترین ارزش را برای خوانندگان خود بیافزایید.

 

مردم اغلب از پرسیدن سوال خجالت می کشند! زیرا نمی خواهند نادان به نظر برسند. پیش بینی و پاسخ به سوالات آنها می تواند به شما در جلب اعتماد آنها کمک کند. همچنین می تواند نتایج موتور جستجوی شما را بهبود بخشد.

 

مقایسه و ارائه راه حل های یک مشکل

راه دیگری که می توانید به خوانندگان خود خدمت کنید، کمک به آنها در تصمیم گیری است. پاسخ‌های آنلاین وجود دارد، اما گاهی اوقات ممکن است احساس شود که پاسخ‌های زیادی وجود دارد.

 

اگر در زمینه کاری خود متخصص هستید، می توانید نظر تخصصی خود را به اشتراک بگذارید و به خریدارانی که می خواهند آگاهانه خریدی انجام دهند، کمک کنید.

 

همانطور که آنچه را که می خواهید مقایسه کنید انتخاب می کنید، مطمئن شوید که محصولات شباهت های بیشتری نسبت به تفاوت باهم دارند.

 

به عنوان مثال، شما نمی خواهید یک ابزار مدیریت پروژه را با یک نرم افزار بازاریابی ایمیلی مقایسه کنید.

 

هنگامی که در حال نوشتن وبلاگ های مقایسه برای یک محصول یا خدمات هستید، تا جایی که می توانید دقیق و شفاف باشید. تمام نکات مثبت و منفی احتمالی را که می توانید به آنها فکر کنید فهرست کنید. سپس، در مورد اینکه چگونه به این تصمیم‌ها رسیدید، جزئیات را بررسی کنید.

 

چیزی یاد بده!

برخی از محبوب ترین وبلاگ ها، صرفا چیزی را به شما می آموزند. مانند همین مقاله که به تولید محتوا می پردازد. اگر می خواهید از وبلاگ خود به عنوان یک ابزار تدریس استفاده کنید، چند چیز وجود دارد که باید به آنها فکر کنید.

 

همانطور که موضوعی را انتخاب می کنید، هوشمندانه است که از کوچک شروع کنید. بنابراین، به جای پوشش دادن یک موضوع گسترده، یک موضوع خاص را انتخاب کنید که ممکن است افراد در صنعت شما درباره آن سؤال کنند.

 

به عنوان مثال، به جای نوشتن در مورد اصول طراحی وب سایت، در مورد نحوه طراحی صفحه اصلی برای یک نمایندگی خودرو بنویسید.

 

همانطور که شروع به نوشتن وبلاگ های “چگونه” می کنید، چند نکته وجود دارد که باید به خاطر بسپارید:

 

 • از جملات و پاراگراف های کوتاه استفاده کنید و یک ساختار واضح ایجاد کنید. این کار باعث می شود تا دستورالعمل های شما را آسان تر دنبال کنند.
 • در صورت امکان از اصطلاحات سخت و فنی پرهیز کنید و از مثال هایی استفاده کنید تا اطلاعات جدید را راحت تر درک کنند.
 • به خاطر داشته باشید که پیروی از دستورالعمل‌های شما برای یک مبتدی باید آسان باشد، بنابراین مراحل را نادیده نگیرید و میانبر پیشنهاد نکنید.

این نکات باید به خوانندگان شما کمک کند تا یاد بگیرند و ترافیک و علاقه بیشتری را به محتوای شما به ارمغان بیاورند.

 

پست های سریالی روزانه، ماهانه یا هفتگی

نوشتن یک سری پست می تواند برای خوانندگان شما مفید باشد و می تواند به رشد وبلاگ شما کمک کند. یک سریال معمولاً برای یک دوره زمانی مشخص اجرا می شود. می‌توانید انتخاب کنید که این مجموعه هر روز یا در یک روز مشخص هر هفته یا ماه منتشر شود.

 

یک سریال می تواند محتوایی تولید کند که به راحتی می توانید آن را برای کانال های دیگر تغییر دهید. به عنوان مثال، اگر وبلاگی در مورد رسانه های اجتماعی دارید، می توانید یک مجموعه وبلاگ در مورد ریلز اینستاگرام را به پادکست، کتاب الکترونیکی یا ویدیو تبدیل کنید.

 

این استراتژی بررسی کامل یک موضوع خاص را ساده تر می کند. این برای ایجاد پیوندهای داخلی و خارجی و برای تثبیت شما به عنوان یک رهبر فکری مفید است.

 

آزمون ها و نظرسنجی ها

نظرسنجی های وبلاگ یک راه عالی برای جمع آوری بازخورد از مخاطبان شما است. این می تواند بیشتر از ترافیک وب سایت کمک کند.

 

پاسخ‌های آزمون‌ها و نظرسنجی‌ها نیز می‌تواند به شما کمک کند:

 

 • انواع دیگری از محتوای مورد علاقه مخاطبان خود را بیابید
 • انتخاب کنید کدام محصولات را تبلیغ و بفروشید
 • دنبال کننده های رسانه های اجتماعی خود را افزایش دهید
 • با محتوای تعاملی ویروسی شوید
 • مشکلات خدمات مشتری را پیش بینی کنید

 

برای یک نظرسنجی موثر، قبل از شروع به تولید، اهداف خود را مشخص کنید. کوتاه نگه داشتن آزمون ها و ارائه مشوق ها می تواند نرخ پاسخ را بهبود بخشد.

 

محتوای انتخاب شده برای مخاطبان هدف

در حالی که وبلاگ شما می تواند تقریباً برای هر کسی جذاب باشد، هدف شما این است که با شخصیت های خریدار ایده آل خود ارتباط برقرار کنید.

 

محتوای انتخاب شده باعث می شود مهم ترین مخاطبان شما احساس اهمیت کنند. این می تواند به این معنی باشد که این مخاطبان به گروهی از مروجین تبدیل می شوند که محتوای شما را به اشتراک می گذارند و دیگران را تشویق به خرید محصولات شما می کنند.

 

با در نظر گرفتن این موضوع، ایده خوبی است که محتوایی ایجاد کنید که مخصوص این مخاطبان باشد. مثلاً بگویید صندل می فروشید. شما می خواهید برای افرادی که در تمام طول سال صندل می پوشند و افرادی که فقط در زمان های خاصی از سال صندل می پوشند، محتوای متفاوتی بنویسید.

 

برای تنظیم محتوای خود، با شخصیت های دقیق خریدار و تحلیل رقبا شروع کنید. در مرحله بعد، خوشه هایی از محتوا ایجاد کنید که فقط برای آن شخصیت خریدار خاص باشد.

 

محتوای انتخاب شده همچنین جایی است که می خواهید نقل قول ها و دیدگاه های رهبران صنعت را در آن برجسته کنید. این محتوا نباید فقط به مخاطبان هدف اطلاعات دهد. این باید باعث شود آنها احساس کنند که بخشی از یک گروه انحصاری هستند.

 

اگر به دنبال کمک برای مدیریت محتوای خود هستید، این لیست مفید از ابزارها را بررسی کنید.

 

پیروزی ها را جشن بگیرید!

اکثر وبلاگ ها همیشه سبز هستند. این بدان معناست که هنگامی که یک وبلاگ را در اینترنت منتشر می کنید، می تواند برای چندین سال منبع باشد. این وبلاگ ها را به مکانی عالی برای جشن گرفتن پیروزی تبدیل می کند!

 

چه از کارمندان با عملکرد برتر دعوت کنید یا از مشتریان تشکر کنید، می توانید از وبلاگ خود برای جشن گرفتن استفاده کنید.

 

یادتان باشد که چیزهای کوچک را جشن بگیرید. سپس از تصاویر، ویدئوها و طراحی استفاده کنید تا پست های جشن، احساس خاصی داشته باشند.

 

2. تولید محتوا پادکست

پادکست ها مانند گوش دادن به رادیو هستند. اما هر کسی می تواند پادکست بسازد و پخش کند. این بدان معناست که میزبان های پادکست حرفه ای و مبتدی برای زمان گوش دادن یکسان با هم رقابت می کنند.

 

اما آنها همچنین مخاطبان زیادی دارند و مثلا 28 درصد از آمریکایی های 12 ساله به بالا به صورت هفتگی به پادکست گوش می دهند.

 

وقتی مخاطب از میزبان خوشش می آید و می خواهد چیزی از او یاد بگیرد، پادکست ها بسیار جالب هستند. برای یافتن ایده های بیشتر برای ایجاد محتوای پادکست که ممکن است بخواهید امتحان کنید، به خواندن این مقاله ادامه دهید!

 

ایده های ایجاد محتوا برای پادکست

به طور کلی، یک پادکست عالی بر روی یک ایده عالی متمرکز می شود و سپس آن موضوع را با بازخورد شنوندگان و کارشناسان گسترش می دهد. پادکست های داستان نویسی محبوب هستند و پادکست های آموزنده نیز طرفداران خود را دارند.

اگر اولین پادکست خود را راه‌اندازی می‌کنید، حتماً با یک برنامه منظم پست بگذارید. همچنین ایده خوبی است که برای هر قسمت، از ساختار یکسانی پیروی کنید.

 

رهبری فکری

این نوع محتوای پادکست بر تجربه حرفه ای شما متمرکز است. حتماً مطالعات موردی و دیگر سناریوهای واقعی را در این محتوا قرار دهید.

 

به یاد داشته باشید که مخاطبان شما به دلایل مختلف به آن گوش می دهند و اغلب سطوح مختلفی از تجربه در صنعت شما را دارند. بنابراین، بینش هایی را برای طیف وسیعی از شنوندگان ارائه دهید و توصیه هایی را به اشتراک بگذارید که فکر می کنید شنوندگان شما می توانند خودشان به کار گیرند.

 

مصاحبه با اینفلوئنسرها

اگر می‌خواهید مصاحبه‌ با اینفلوئنسرها را به پادکست خود اضافه کنید، دانستن اینکه با چه کسی باید مصاحبه کنید، مقدم است. فقط سراغ نام های بزرگ نروید. در عوض، مهمان‌های جالبی را انتخاب کنید که می‌توانند به شنوندگان شما ارزش ارائه دهند.

 

حتما در مورد مهمانان خود تحقیق کنید و سوالات اصلی و اساسی را بپرسید. به عنوان مثال، عامل موفقیت برنلمه یوتیوبی “Hot Ones” تا حدی ناشی از سوالات کاملاً تحقیق شده‌ای است که میزبان آن از هر مهمان مشهور می پرسد.

 

راه‌های دیگر برای استفاده حداکثری از مصاحبه‌های با اینفلوئنسرها در پادکست عبارتند از:

 

 • درخواست پیشنهادات فالوور
 • تشویق فالوورهای اینفلوئنسر برجسته خود به مشارکت

 

درباره موضوعات ترند بحث کنید

موضوعات ترند محتوای عالی برای پادکست هستند. چه در حال بحث در مورد یک ترند بلندمدت یا آخرین مد هستید، این یک زمینه هوشمند برای نشان دادن ارتباط محصولات شما با چیزهای جدید است.

 

در حالی که بسیاری از مردم به پادکست های خبری روزانه یا هفتگی گوش می دهند، بیشتر پادکست ها مانند یک وبلاگ همیشه سبز هستند. بسیاری از شنوندگان پادکست سال ها پس از اولین انتشار پادکست، پادکست را تنظیم می کنند.

این بدان معنی است که شما باید موضوعات ترند را به موضوعات بزرگتر گره بزنید.

 

به عنوان مثال، Marketing Against the Grain ترندهایی مانند اقتصاد خلاق را در پادکست خود پوشش می دهد، اما آنها در مورد آن به عنوان بخشی از بازاریابی به عنوان یک کل صحبت می کنند. این استراتژی آنچه را که می تواند یک روند زودگذر باشد، به موضوعی با قدرت ماندگاری بیشتر نشان می دهد.

 

مسابقات و هدایا

مسابقات به شنوندگان پادکست شما یک راه سرگرم کننده برای شرکت می دهد و در عین حال به شما فرصتی می دهد تا مشترکین خود را افزایش دهید.

 

یکی از راه‌های راه‌اندازی یک مسابقه پادکست، پست کردن در رسانه‌های اجتماعی درباره جایزه یا هدیه است. مسابقات تعاملی که در آن شنونده می‌تواند برای حضور در پادکست تماس بگیرد، گزینه دیگری است. اگر قصد ارائه جایزه دارید، مطمئن شوید که برای مخاطبان منحصر به فرد شما منحصر به فرد و مناسب است.

 

 

3. تولید محتوا ویدئو

چه بخواهید در رسانه های اجتماعی و چه در یوتیوب ویدیو ارسال کنید، بازاریابی ویدئویی نوعی تولید محتوا است که هر ساله محبوبیت بیشتری پیدا می کند. ویدئوهای کوتاه و بلند هر دو جایگاه خود را در استراتژی تولید محتوای شما دارند. بنابراین، حتماً برای هر دو نوع محتوا ایده‌هایی ارائه کنید.

 

ایده های ایجاد محتوا برای ویدیو

86 درصد از بازاریابان ویدئو می گویند که ویدئو برای تولید سرنخ موثر است. این امر بازاریابی ویدیویی اصلی را به یک استراتژی مهم برای هر کسی که روی تولید محتوا کار می کند تبدیل می کند.

 

برخی از ایده‌های محتوای ویدیویی قوی شامل ویدیوهای پشت صحنه یا تایم لپس هستند. بیایید به چند ایده مفید دیگر برای ایجاد محتوای ویدیویی بپردازیم.

 

ایده های سخت در یادگیری را با انیمیشن توضیح دهید

انیمیشن، درک اطلاعات جدید یا پیچیده را آسان تر می کند. بنابراین، از ویدیو استفاده کنید تا به بینندگان خود نشان دهید محصول شما چگونه کار می کند یا در مورد مشکل خاصی که محصول شما حل می کند صحبت کنید.

 

سناریوهایی را انتخاب کنید که افراد بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند و به وضوح به محصول شما متصل شوند. خواه از انیمیشن دیجیتال استفاده کنید یا استاپ موشن، انیمیشن می تواند موضوعی خشک را زنده کند.

 

به عنوان مثال، محصولات فناوری اغلب مشکلاتی را حل می‌کنند که کاربر عادی هر روز با آن‌ها سروکار ندارد، مانند اتصال قطع شده با یک API.

 

اما در مورد انیمیشنی که وقتی wireless خانه قطع می شود چه اتفاقی می افتد؟ یک ویدیو با این سناریو می‌تواند درک آن ایده انتزاعی را برای کاربر عادی آسان‌تر کند.

 

استفاده مجدد از محتوای وبلاگ

یکی دیگر از ایده های ویدیویی سریع این است که از متن محبوب ترین وبلاگ خود به عنوان صدای صوتی استفاده کنید. وبلاگ های طولانی محتوای فوق العاده ای برای یک مجموعه ویدیویی ایجاد می کنند.

 

همچنین می‌توانید نکات کلیدی را از وبلاگ‌ها به ویدیوهای کوچک برای پست‌های رسانه‌های اجتماعی خود تقسیم کنید.

 

سپس، ویدیوهای خود را به پست های وبلاگ خود اضافه کنید. این به افرادی که وبلاگ شما را در موتورهای جستجو پیدا می کنند جایگزین دیگری برای دریافت اطلاعات مورد نظرشان می دهد.

 

روش ها

محتوای مقالات “چگونه”در قالب های ویدیویی نیز بسیار محبوب است. ( مقالاتی که پیرامون پاسخ به سوال چگونه ساخته می شوند. مانند: چگونه یک استراتژی محتوا در 7 مرحله توسعه دهیم: راهنمای شروع تا پایان).

برای ایجاد یک فیلم educational قدرتمند، مراحل کوتاه و مشخصی را دنبال کنید. هیچ چیزی را نادیده نگیرید، اما همچنین نمی خواهید بینندگان خود را با اطلاعات اضافی خسته کنید.

 

از مراحل ساده بصری برای کمک به بینندگان خود برای یادگیری استفاده کنید و در پایان یک فراخوان برای اقدام واضح ارائه دهید.

 

همچنین ایده خوبی است که با نظرات این ویدیوها تعامل داشته باشید. این به مخاطبان شما اطمینان می دهد که در صورت داشتن سؤالات بیشتر در دسترس هستید و می تواند به شما کمک کند ایده های ویدیویی بیشتری ارائه دهید.

 

دموهای محصول و موارد استفاده غیرمعمول

نمایش‌های دمو محصول می‌تواند درک نحوه استفاده از محصولات شما را برای مشتریان بالقوه آسان‌تر کند. همچنین فرصتی برای شماست تا برخی از فرآیندهای طراحی محصول را به اشتراک بگذارید.

 

با به اشتراک گذاشتن مشکلی که در ابتدا با محصول خود حل کردید، و اینکه چگونه راه حل در طول این فرآیند تغییر کرد، رابطه ای با بینندگان خود ایجاد می کنید. این رابطه باعث ایجاد اعتماد می شود و باعث می شود آنها با شما و محصولات شما ارتباط برقرار کنند.

 

نحوه عملکرد محصول خود را به روشی جالب نشان دهید. به عنوان مثال، “آیا ترکیب می شود؟” مجموعه ویدیویی در یوتیوب برای Blendtec موفقیت آمیز عمل کرده بود زیرا فقط قدرت مخلوط کن خود را نشان نمی داد.

 

آنها خلاق بودند و برای هر ویدیو از مشتری پیشنهاد دریافت می کردند. و ویدئوها اشیایی را با هم ترکیب می‌کردند که معمولاً در مخلوط‌کن نمی‌ریختید، مانند تلفن‌های همراه، توپ‌های گلف، و چوب‌!

 

همچنین می توانید محتوای ویدیوی خود را شخصی سازی کنید. نسخه نمایشی محصول ویدیویی گزینه ای عالی برای اتصال مشتریان فردی به محصولات شما است.

 

4. تولید محتوا گرافیک

در پست های وبلاگ خود یا در پست های رسانه های اجتماعی خود، ممکن است بخواهید تصاویر گرافیکی اصلی را پست کنید. اینها می توانند اینفوگرافیک، عکاسی، GIF، میم، تصاویر یا اسکرین شات باشند.

 

این نوع تولید محتوا معمولاً به یک طراح گرافیک یا ابزار طراحی نیاز دارد تا به شما در طراحی گرافیک کمک کند.

 

ایده های ساخت محتوا مبتنی بر تصویر

پست‌های مبتنی بر عکس و تصویر، انواع محتوایی هستند که کسب‌وکارها بیشتر از آن برای افزایش تعامل مخاطبان استفاده می‌کنند. همانطور که شروع به ایجاد محتوای بصری می کنید، مطمئن شوید که درک قوی از اصول اولیه دارید. این شامل موارد زیر می شود:

 

 • موضوع مناسب را برای نشان دادن ایده خود انتخاب کنید
 • به ترکیب فکر کنید
 • از کنتراست و رنگ استفاده کنید
 • آن را ساده نگه دارید
 • داستان سرایی تصویری کنید

 

محتوای بصری برای داستان سرایی سریع عالی است. همانطور که شروع به تجربه داستان گویی می کنید، به یاد داشته باشید که محتوای بصری مرتبط نشان دهید، نه اینکه صرفا تعریف کنید.

 

به عنوان مثال، فرض کنید که دارید داستانی در مورد رسیدن به یک هدف فروش سخت تعریف می کنید. تصویری از یک نماینده فروش که با تلفن صحبت می کند، داستانی را بیان نمی کند دربرابر تصویری از همان نماینده فروش که از یک کوه بلند بالا می رود. سعی کنید از تنظیمات، لباس، نور و حرکت برای تأکید بر اکشن و درام هر صحنه در تصاویر خود استفاده کنید.

 

محتوای ایجاد شده توسط کاربر

طرفداران محصولات شما اغلب به دنبال راه هایی برای مشارکت هستند. و هیچ چیزی مانند محتوای تولید شده توسط کاربر وجود ندارد که به دنبال کنندگان شما نشان دهد که به نظرات آنها اهمیت می دهید.

 

برای اینکه کاربران خود را وادار به ایجاد و به اشتراک گذاری محتوا برای برند خود کنید، از آنها دعوت کنید تا در آن مشارکت کنند. برای شروع با گذاشتن یک هشتگ یا مسابقه سفارشی در رسانه های اجتماعی امتحان کنید. ایمیل همچنین یک کانال عالی برای جمع آوری عکس ها، نقل قول ها و داستان های مشتریان شما است.

 

گفتنی است، از محتوای کاربران بدون درخواست اجازه استفاده نکنید. شما همچنین باید مطمئن شوید که به کاربران برای مشارکت آنها ارزش ارائه می دهید. هیچ چیز مانند استفاده از تصاویر بدون رضایت مشتری نمی تواند به رابطه شما با مشتری آسیب برساند.

 

اینفوگرافیک

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد تجسم داده ها می تواند خطاها را کاهش دهد و یادگیری و حفظ مطالب را تا 80 درصد بهبود بخشد. اگر می‌خواهید استراتژی تولید محتوای شما شامل اینفوگرافیک باشد، باید بهترین روش‌ها را در نظر داشته باشید:

 

 • داده های مناسب را برای مخاطبان هدف خود انتخاب کنید
 • نمودار یا گراف مناسب برای داده های خود را انتخاب کنید
 • تحقیق کنید
 • یک داستان تصویری ساده بگویید
 • داده های زیادی اضافه نکنید
 • نکات اصلی خود را برای خواندن و به خاطر سپردن آسان کنید

 

به پشت صحنه بروید

به اشتراک گذاشتن اسرار صنعت و محصول برای خوانندگان شما هیجان انگیز و جالب است. همچنین روشی جالب برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد نحوه ساخت، بسته بندی و به روز رسانی محصولات خود است.

 

برای ایجاد تصاویری که مخاطبان را به پشت صحنه می برد، با یک برنامه قبلی شروع کنید. چه در حال اشتراک‌گذاری عکس‌هایی از یک گشت و گذار در مرکز تولید خود باشید یا یک روز معمولی را در رسانه‌های اجتماعی ثبت می کنید، آن را جذاب کنید.

به نور، ترکیب بندی و جزئیات کوچک فکر کنید. شما نمی‌خواهید که تصویر یک محصول عالی توسط یک سطل زباله کثیف بزرگ یا یک علامت هشدار در پس‌زمینه خراب شود! در عین حال، تصاویر خود را معتبر جلوه دهید. عکس های خود را در فضایی قرار ندهید که برای واقعی بودن بیش از حد عالی به نظر می رسد.

 

5. پیشنهادات محتوا

نوع دیگر محتوا، پیشنهادات محتوا است. اینها قالب ها، کاربرگ ها یا کتاب های الکترونیکی هستند که بازدیدکنندگان شما می توانند دانلود کنند. این محتوای شرطی است – به این معنی که مخاطبان شما باید فرمی را پر کنند و ایمیل خود را برای دسترسی به آن ارائه کنند.

 

ایده های ایجاد محتوا برای پیشنهادات محتوا

67 درصد از شرکت ها از تولید سرنخ به عنوان معیار اصلی برای موفقیت محتوا استفاده می کنند.

 

این بدان معنی است که شما باید هر گونه تلاش برای ایجاد محتوا را با پیشنهادات محتوا ترکیب کنید تا سرنخ های جدید جذب کنید. بهترین راه جذب دنبال کننده این است که مشکلات آن ها را حل کنید. معمولاً آنها مسائل فوری را حل می کنند و ارزش ماندگاری را به مخاطبان هدف شما ارائه می دهند.

 

برای اینکه فوراً برای کاربران شما مفید باشد، یک پیشنهاد محتوا باید خاص و سریع باشد. همچنین باید ارزشی ارائه دهد که نشان دهنده سطح بالای درک و تخصص شما باشد.

 

این کار باعث می‌شود که مخاطبان شما برای خرید بیشتر بازگردند و به شما کمک می‌کند سرنخ‌های بیشتری را به مشتریان خوشحال تبدیل کنید. اینها ایده هایی برای شروع محتوا هستند.

 

کتابهای الکترونیکی یا وایت پیپر

ایجاد محتوای نوشتاری طولانی جایی است که بسیاری از کسب‌وکارها برای پیشنهادات محتوا شروع می‌کنند.

 

کتاب‌های الکترونیکی و ایت پیپر می‌توانند به خوانندگان شما درک عمیق‌تری از یک موضوع بدهند. آنها همچنین می توانند به آنها در حل یک مشکل فوری کمک کنند.

 

در حالی که کتاب‌های الکترونیکی می‌توانند پروژه‌های فشرده باشند، می‌توانید از محتوای موجود، مانند وبلاگ‌ها، برای ساخت کتاب‌های الکترونیکی خود نیز استفاده کنید. یک الگوی کتاب الکترونیکی عالی نیز می تواند روند را سرعت بخشد.

 

تحقیق اصلی

داده‌ها بسیاری از کسب‌وکارها را هدایت می‌کنند، اما هر کسب‌وکاری زمان یا منابع لازم برای جمع‌آوری داده‌های مورد نیاز خود را ندارد. شما می توانید از دانش و شبکه خود برای گردآوری تحقیقاتی که بازدیدکنندگان شما می توانند استفاده کنند، استفاده کنید. برای ایجاد تحقیقات با کیفیت بالا به موارد زیر نیاز دارید:

 

 • اهداف تحقیق شما
 • فرآیندی برای نمونه گیری و تجزیه و تحلیل داده های شما
 • سوالات
 • فرآیندی برای مدیریت پروژه

این مهم است که بفهمید برای تکمیل تحقیق به چه مقدار زمان و چه منابعی نیاز دارید. یک الگوی تحقیقات بازار می تواند سازماندهی و جمع آوری تحقیقات خود را برای شما آسان تر کند. سپس، می‌خواهید بهترین قالب و کانال‌ها را برای ارائه تحقیقات خود برای ایجاد یک پیشنهاد محتوای درخشان انتخاب کنید.

 

ابزارها و قالب ها

در این قسمت از  می خواهیم یک نکته کاربردی را به ما بگوییم. یک پیشنهاد کانتنت عالی، به مخاطبان شما کمک می‌کند تا سریع‌تر مشکل را حل کنند. این باعث می شود ابزارهایی مانند ماشین حساب، فایل های سوایپ و چک لیست ها ارزشمند باشند. این بدان معنی است که قالب های شما می تواند برای طرفداران شما هم اکنون و هم بعدا مفید باشد. این ها همچنین منابع عالی برای سرنخ ها و ایجاد حامیان برند شما هستند.

 

اگر شخصی به طور مرتب از یکی از الگوهای شما استفاده کند، به احتمال زیاد به شخص دیگری در مورد آن اطلاع خواهد داد. این باعث می شود که محتوا راه بسیار خوبی برای افزایش فالوورهای شفاهی شما ارائه دهد. و تبلیغات دهان به دهان یکی از قابل اعتمادترین منابع برای مصرف کنندگان است. این باعث می شود که این نوع محتوا برای هر دو طرف مفید باشد.

 

در حالی که برخی از الگوها و ابزارها به شما نیاز به کدنویسی پیشرفته یا دانش فنی دارند، اما کنار هم قرار دادن اکثر آنها ساده است. شما به راحتی می توانید با ابزارهایی مانند Microsoft Excel یا Google Docs یک الگو ایجاد کنید، ابزارهایی که اکثر مردم هر روز از آن استفاده می کنند. همانطور که شروع به ساختن می کنید، به خاطر داشته باشید که ایجاد یک چیز مفید مهم تر از کامل به نظر رسیدن آن است.

 

کیت ها و کتاب های کار

هنگامی که تعدادی از منابع ذکر شده در بالا را جمع آوری کردید، ممکن است آماده ایجاد یک پیشنهاد محتوای بزرگتر باشید.

 

کیت ها و محتوای کتاب کار معمولاً شامل طیف وسیعی از منابع مختلف است که با هم کار می کنند. به عنوان مثال، فرض کنید چند قالب مختلف برای زیرنویس رسانه های اجتماعی در پلتفرم های مختلف ساخته اید. می‌توانید اینها را کنار هم قرار دهید تا کیت زیرنویس رسانه‌های اجتماعی نهایی را ایجاد کنید.

 

برای اینکه در سرنخ های خود از دریافت بیش از حد اطلاعات جلوگیری کنید، به ساختار آن ها فکر کنید. ایده خوبی است که کیت یا کتاب کار خود را به قطعاتی کوچکتر تقسیم کنید. همچنین باید از گرافیک و رسانه‌های دیگر برای جدا کردن بخش‌های متراکم متن برای جذاب نگه داشتن مطالب استفاده کنید.

 

یک کتاب کار یا کیت همچنین ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 

 • کاربرگ ها
 • یک پرسش و پاسخ
 • چک لیست ها
 • برنامه
 • درخواست های مجله

 

 

برنامه ریزی محتوا و استراتژی

شما نمی توانید خانه ای را بدون نقشه، مجسمه‌ای را بدون طرح، یا شرکتی را بدون بیانیه ماموریت، شروع کنید. بنابراین، تولید محتوا بدون برنامه نباید وجود داشته باشد. در غیر این صورت، خطر منحرف شدن از هدف خود را دارید.

 

یک استراتژی محتوا شامل همه چیز است، از برند و لحن گرفته تا اینکه چگونه محتوای خود را تبلیغ می کنید و در نهایت آن را تغییر کاربری می دهید. بیایید گام به گام نحوه ایجاد برنامه محتوای خود را مرور کنیم.

 

 

 

اهداف محتوایی خود را تعیین کنید.

مانند یک کمپین بازاریابی سنتی، استراتژی محتوای شما باید بر روی اهداف بازاریابی شما متمرکز باشد (که به نوبه خود باید از اهداف شرکت شما مشتق شود).

 

اهداف شما می تواند از جذب بازدیدکنندگان بیشتر به سایت شما تا ایجاد سرنخ های بیشتر برای هر چیزی در این بین متغیر باشد. البته تا زمانی که اهداف هوشمندانه باشند. نمونه ای از این نوع هدف افزایش ترافیک ارگانیک به وبلاگ تا 25 درصد در سه ماهه آینده است.

 

پس از تعیین آن، هر قطعه از محتوایی که ایجاد می کنید باید با هدف شما همسو باشد و به نتیجه دلخواه شما کمک کند.

در مجموع، با اهداف خود شروع کنید، سپس محتوای خود را ایجاد کنید.

 

یک شخصیت خریدار ایجاد کنید.

ساختن یک استراتژی محتوا فراتر از در نظر گرفتن نوع محتوایی است که می خواهید ایجاد کنید. ابتدا باید بدانید که با چه کسی صحبت می کنید، چگونه می خواهید با آنها صحبت کنید و کجا آنها را پیدا کنید. کلید ایجاد محتوای ورودی موفق این است که هر خواننده احساس کند مستقیماً با آنها صحبت می کنید.

 

تنها راه برای انجام این کار این است که با بازدیدکنندگان، سرنخ ها و مشتریان خود صمیمی شوید. باید آنها را مانند یک دوست قدیمی بشناسید. شما باید از موانع، نقاط دردناک، چالش‌ها و ترس‌هایشان آگاه باشید. به طور مشابه، شما باید بهترین نتیجه ممکن، راه حل رویایی و بزرگترین تخیلات آنها را درک کنید.

 

همیشه به یاد داشته باشید که شما در حال بازاریابی برای افرادی هستید که می خواهند احساس ارتباط داشته باشند. در حالت ایده‌آل، شما می‌دانید و می‌توانید مستقیماً با هر فردی که از وب‌سایت شما بازدید می‌کند صحبت کنید، اما نمی‌توانید. راه حل؟ یک شخصیت خریدار ایجاد کنید.

 

شخصیت خریدار شما شخصی است که می‌خواهید با محتوای خود به او دسترسی پیدا کنید. این شخصیت نیمه تخیلی به عنوان نماینده مخاطب هدف شما عمل می کند، یعنی افرادی که به احتمال زیاد از پیام شما سود می برند و مشتری می شوند.

 

ایجاد شخصیت خریدار نیازمند کمی تحقیق، حدس و گمان و اصلاح است. اما نتیجه نهایی یک تصویر واضح از شخصی است که می خواهید برای او بازاریابی کنید و کسی که با خوشحالی محتوای شما را مطالعه می کند.

 

 

به سفر خریدار تکیه کنید.

اگر تا به حال سردرد داشته اید، اولین کاری که احتمالاً انجام داده اید این بوده است که علت آن را کشف کنید. شاید شما دچار کم آبی یا کمبود کافئین شده اید، یا شاید بیمار بوده‌اید. بعد از اینکه مشکل را تشخیص دادید، به سراغ راه‌حل‌ها رفته‌اید. احتمالا کمی آب نوشیدید، یک اسپرسو خوردید یا دارو مصرف کردید. در نهایت، بین راه حل ها تصمیم گرفته‌اید: اویان یا آب لوله کشی؟ استارباکس یا قهوه پیت؟ آلو یا تیلنول؟

 

این نمایشی از سفر خریدار است

هر یک از مشتریان بالقوه شما مسیری را برای رسیدن به یک راه حل دنبال می کند. این مسیر شامل مراحل آگاهی، بررسی و تصمیم گیری است. اما هر یک از مشتریان بالقوه شما در بخش متفاوتی از آن سفر هستند، بنابراین مهم است که از محتوای خود برای جذابیت در هر مرحله استفاده کنید.

 

با ایجاد محتوا برای هر مرحله از سفر خریدار، اطمینان حاصل می کنید که هیچ بازدیدکننده‌ای دچار مشکل نمی‌شود و هر فردی که به سایت شما می‌آید احساس می‌کند اطلاعات مرتبط و مفیدی را دریافت می‌کند.

 

همچنین باید قالبی را برای محتوای خود انتخاب کنید تا متناسب با هر مرحله از سفر خریدار باشد. یک بازدیدکننده جدید در مرحله آگاهی، دموی زنده از محصول شما را نمی خواهد، اما یک چک لیست سریع یا پست وبلاگ را می خواند که به آنها کمک می کند مشکل خود را بهتر درک کنند. یک مشتری در مرحله تصمیم گیری نیازی به دانستن همه راه حل های ممکن ندارد، آنها به مشاوره یا نسخه نمایشی نیاز دارند که به آنها نشان دهد محصول شما راه حل مناسبی است. همیشه مخاطبان خود را در در همان مرحله‌ای که هستند جذب کنید.

 

 

ممیزی محتوا را انجام دهید

در این بخش از به بررسی چیستی ممیزی محتوا می پردازیم. چه اینکه مدتی بدون هیچ مسیر مشخصی محتوا تولید کرده باشید یا یک استراتژی را همیشه دنبال کرده باشید، هر بخش بازاریابی می تواند از ممیزی محتوا بهره مند شود. فقط به این دلیل که شما با یک استراتژی مشخص شروع نکرده اید، به این معنی نیست که محتوایی که از قبل دارید در یک استراتژی قرار نمی گیرد.

ممیزی محتوا صرفاً فهرستی از کارهایی است که قبلاً انجام داده‌اید، سپس آن را سازماندهی می‌کند تا با برنامه محتوای جدید شما مطابقت داشته باشد. این فرآیند ممکن است شامل بازنویسی باشد، یا می‌تواند شکاف‌هایی را آشکار کند که باید با محتوایی پر شود که برای شخصیت شما و مرحله سفر آنها جذاب باشد.

 

نحوه انجام ممیزی محتوا

 

 1. همه مطالب خود را در یک صفحه گسترده جمع آوری کنید.
 2. ستون هایی برای کلمات کلیدی هدف، شخصیت خریدار، مرحله سفر خریدار، قالب و موضوع اصلی ایجاد کنید، سپس آنها را برای هر قطعه محتوا پر کنید.
 3. ستون‌هایی را برای معیارهای کلیدی خود اضافه کنید، مانند بازدید از صفحه، اشتراک‌گذاری، تعامل و غیره.
 4. در نهایت، هر پست را (با استفاده از نکات برجسته یا ستون دیگری) بر اساس آنهایی که خوب انجام می دهند، نیاز به بهبود دارند، باید بازنویسی شوند یا می توانند با پست دیگری ادغام شوند، دسته بندی کنید.

 

 

در حالی که ممیزی محتوا ممکن است خسته کننده به نظر برسد، تمام کار دستی ارزش افزایش ترافیک و سرنخ را دارد. به علاوه، یک طرح تأیید شده در حال حرکت به جلو خواهید داشت.

 

 

قالب مناسب را انتخاب کنید.

آن شخصیت خریدار را که ایجاد کردید به خاطر دارید؟ شما در حال تولید محتوا برای آنها هستید. این بدان معناست که شما باید محتوا را در قالبی تولید کنید که به آسانی و لذت توسط مشتریان احتمالی شما مورد استفاده قرار بگیرد.

 

قالبی که انتخاب می کنید ممکن است یک پست وبلاگ، ویدیو، اشتراک اسلاید، گرافیک، کتاب الکترونیکی، وایت پیپر، پادکست یا هر چیزی که ذهن خلاق شما می تواند تصور کند باشد. تا زمانی که به شخصیت شما کمک کند، در وضعیت خوبی خواهید بود.

 

همچنین، لازم نیست برای هر محتوایی که ایجاد می کنید به یک قالب بچسبید. اما شما باید بتوانید محتوا را در هر قالبی که باشد با یک آهنگ ثابت ایجاد کنید. منظور من این است که یک سری پادکست ممکن است یک تاکتیک بازاریابی عالی باشد، اما اگر منابع (و حوصله) برای پایبندی به آن ندارید، ممکن است یک وبلاگ مسیر بهتری باشد.

 

تولید محتوای دیجیتال فرآیند انتخاب قالب (معمولا دیجیتال)، و سپس استفاده از ابزارهای مناسب برای انتشار و تبلیغ محتوای خود به صورت آنلاین است.

 

هنگام انتخاب قالب محتوای خود از این سوالات به عنوان راهنما استفاده کنید:

 

 • این برای چه مرحله ای از سفر خریدار است؟
 • مصرف این محتوا برای مخاطبان شما چقدر آسان است؟
 • پرسونای شما وقت خود را به صورت آنلاین در کجا می گذراند؟
 • چه قالبی را می توانید بر اساس یکپارچگی ایجاد کنید؟
 • آیا می توانید این محتوا را در سطح کیفی رقابتی تولید کنید؟

 

تولیدکنندگان محتوای توانمند را انتخاب کنید

در این مرحله، شما آماده شروع تولید محتوا هستید، اما ابتدا باید تیمی از تولیدکنندگان محتوا بسازید. برای شروع، نوع محتوایی را که می خواهید ایجاد کنید و نوع تولیدکننده محتوا که برای تولید آن محتوا نیاز است را دسته بندی کنید. در زیر یک لیست نمونه آورده شده است:

 

 • وبلاگ ها – نویسنده
 • پست های رسانه های اجتماعی – هماهنگ کننده رسانه های اجتماعی
 • پادکست – میزبان/تهیه کننده پادکست
 • گرافیک – طراح گرافیک
 • ویدئوها – فیلمبردار/ویرایشگر

همانطور که می بینید، انواع مختلفی از تولیدکنندگان محتوا وجود دارد که باید آنها را برون سپاری یا استخدام کنید تا محتوای باکیفیتی تولید کنید که مخاطبان شما را از بیننده به مشتری تبدیل کند.

 

در بسیاری از سازمان ها، یک نفر مسئول بسیاری از این محتوا است و آن یک استراتژیست بازاریابی محتوا است. در حالی که داشتن یک استراتژیست بازاریابی محتوا ممکن است منطقی باشد، انتظار اینکه یک نفر بتواند تمام آن محتوا را تولید کند نباید داشته باشید.

 

بهترین راه برای ایجاد محتوا، همکاری با فریلنسرها، استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ برای افزایش دسترسی مخاطبان و استخدام یک استراتژیست محتوا (یا ترجیحاً چندین نفر) است که به شما در سازماندهی تولید محتوا کمک کند.

 

محتوای خود را تبلیغ کنید

اگر کسی محتوای شما را نبیند، ایجاد این همه محتوای عالی چه فایده ای دارد؟ در یک دنیای عالی، هر بار که پست جدیدی را منتشر می‌کنید، عده‌ای از مردم به سایت شما سرازیر می‌شوند. در واقعیت – به ویژه زمانی که تازه شروع به کار کرده اید – باید افراد را به مطالعه محتوای خود و حتی جذب آنها در فضای آنلاین خود ترغیب کنید.

 

از این رو ارتقای محتوا به اندازه هر محتوایی که ایجاد می کنید برای استراتژی شما مهم است.

برنامه ارتقای محتوای شما باید توسط شخص شما هدایت شود. آنها وقت خود را در کجا می گذرانند؟ چه زمانی از روز از یک پلت فرم خاص استفاده می کنند؟ هر چند وقت یکبار آنها می خواهند محتوای شما را ببینند؟ آنها دوست دارند چگونه از محتوا استفاده کنند؟ چه نوع موضوع ایمیلی آنها را وادار به کلیک کردن می کند؟

تبلیغات بسته به نوع رسانه متفاوت است و قوانین خاصی برای هر کدام وجود دارد.

 

شبکه های اجتماعی

در حالی که رسانه های اجتماعی ابزاری برای ایجاد ارتباط هستند، می توان از آن برای تبلیغ محتوا نیز استفاده کرد. همه چیز در مورد یافتن تعادل مناسب بین خود تبلیغی، به اشتراک گذاری اطلاعات مفید و سرگرمی است. فیس بوک، توییتر، اینستاگرام، یوتیوب و اسنپ چت همگی رسانه های عالی برای ایجاد و اشتراک گذاری محتوای مرتبط هستند. نکته کلیدی این است که آن محتوا را به گونه ای تغییر دهید که با پلتفرم مناسب باشد. امروزه افراد زیادی با بازاریابی و مدیریت شبکه های اجتماعی مشتریان و مخاطبان هدف خود را برای کسب و کار خود جذب می کنند.

 

 

بازاریابی ایمیلی

ایمیل یکی از بهترین راه ها برای دستیابی به مخاطبان به هر دلیلی به خصوص برای تبلیغ محتوا است. دلیل آن این است که هر کسی در لیست ایمیل شما انتخاب کرده است که از شما بشنود و شما می توانید تضمین کنید که پیام های شما را دریافت خواهند کرد. بهتر از آن، می‌توانید با ارسال محتوای مرتبط به فهرست‌های تقسیم‌بندی شده، نرخ باز کردن ایمیل خود را بهبود ببخشید، به این معنی که آن‌ها مشتاق خواندن همه چیزهایی هستند که شما از طریق آنها ارسال می‌کنید.

 

 

تبلیغات پولی

پرداخت به ازای کلیک (PPC) به شما کمک می کند تا محتوای خود را از طریق تبلیغات هدفمند و پولی در مقابل مخاطبان جدید قرار دهید. این تبلیغات می توانند در رسانه های اجتماعی، موتورهای جستجو یا سایر وب سایت ها اجرا شوند. هنگامی که شخصیت خریدار خود را مشخص کردید، باید مسیر پولی را طی کنید تا پول را برای هدف قرار دادن افراد غیر علاقه‌مند هدر ندهید. هنگامی که مخاطبان خود را کاهش دادید، تبلیغات پولی می تواند بازدهی بسیار خوبی را به همراه داشته باشد.

 

 

 

محتوای خود را تغییر دهید

وقتی محتوا را تغییر کاربری می دهید، از چیزی استفاده می کنید که زمان زیادی را صرف ایجاد و تبدیل آن در قالب های مختلف کرده اید تا بتوان آن را به طور گسترده منتشر کرد.

 

به آن به عنوان بازیافت فکر کنید. شما می خواهید زمان کمتری را صرف ایجاد و ارائه محتوای خود در مقابل مخاطبان خود کنید. به عنوان مثال، آن پست وبلاگی که در مورد آمار بازاریابی نوشتید می تواند به عنوان موضوع یک اینفوگرافیک عالی یا حتی یک ویدیو نیز عالی باشد.

 

اگر چیزی را در یک قالب ایجاد کردید، سعی کنید به همه راه‌های دیگری فکر کنید که می‌توانید از آن اطلاعات دوباره استفاده کنید که ممکن است به همان اندازه مؤثر باشد.

 

ایجاد یک طرح محتوا

محتوا در همه جا وجود دارد، اما موفقیت آن به توانایی شما در تطبیق آن با رسانه ای بستگی دارد که در آن وجود دارد. وقتی صحبت از پست کردن در رسانه‌های مختلف می‌شود، یک نوع خاص محتوا برای همه آنها مناسب نیست.

 

محتوای رسانه های اجتماعی با محتوای وبلاگ متفاوت است. بنابراین، شما باید بدانید که چگونه خلقت خود را برای دستیابی به مخاطبان خود در جایی که هستند، تنظیم کنید. بیایید به چند دستورالعمل برای اشتراک گذاری محتوا در پلتفرم های مختلف بپردازیم.

 

محتوای رسانه های اجتماعی

ایجاد محتوا برای رسانه های اجتماعی یک هنر است. اما ارزش وقت گذاشتن شما را دارد زیرا 3.96 میلیارد کاربر در سراسر جهان در پلتفرم های رسانه های اجتماعی وجود دارد. بعلاوه، کسی که شما را در رسانه های اجتماعی دنبال می کند مانند یک سرنخ داغ است. زیرا آنها قبلاً شما را دوست دارند و به آنچه شما می خواهید بگویید علاقه مند هستند. بنابراین، شما مخاطبان مشتاقی دارید که آماده تعامل با محتوای شما هستند. در اینجا چند نکته سریع برای ایجاد محتوا در برخی از کانال های اجتماعی محبوب آورده شده است.

 

فیس بوک

فیس بوک را می توان برای ایجاد جوامع خرد از طریق گروه های فیس بوک یا اشتراک گذاری با مخاطبان انبوه در صفحات فیس بوک استفاده کرد. وقتی صحبت از اشتراک‌گذاری محتوا می‌شود، سوالات و ویدیوها بیشترین تعامل را دارند.

 

اینستاگرام

اینستاگرام بهترین گزینه برای به اشتراک گذاری تصاویر با کیفیت بالا و ویدیوهای کوتاه با شرح مختصر است. هشتگ ها تا زمانی که به حساب کاربری و کسب و کار شما مرتبط باشند، روی این پلتفرم به خوبی کار می کنند. استوری اینستاگرام روش جدیدی را برای تعامل با فالوورهای شما معرفی کرده است، از نظرسنجی های سریع گرفته تا سوالات و ویدئوهای لایو.

 

یوتیوب

یوتیوب 1.3 میلیارد کاربر دارد و همچنان در حال افزایش است. کاربران برای تماشای محتوایی از ویدئوهای DIY گرفته تا محتوای های educational، به این پلتفرم مراجعه می‌کنند.

 

 

 

TikTok

TikTok به یکی از محبوب ترین پلتفرم های رسانه های اجتماعی در زمان ما تبدیل شده است. این اپلیکیشن بیشتر برای ویدیوهای سرگرم کننده و کوتاه شناخته شده است. می توان از آن برای تعامل با مخاطبان Millennial یا Gen Z خود استفاده کرد.

 

توییتر

بهترین روش‌های توییتر شامل پیام‌های کوتاه، هشتگ‌های مرتبط و ریتوییت‌ها است. و البته، پاسخ‌ها برای جلب نظر مخاطبان شما بسیار مفید است.

 

محتوای وب سایت

محتوای وب سایت باید روی سه چیز تمرکز کند: شخصیت شما، کلمات کلیدی هدف و راه حل شما. مانند محتوای وبلاگ شما، نسخه موجود در وب سایت شما باید بازدیدکنندگان را به روشی منسجم و طبیعی به راه حل شما راهنمایی کند.

 

به محتوای وب مانند نقشه محصول خود فکر کنید.

مراقب باشید که بازدیدکنندگان را از طریق فیدهای رسانه های اجتماعی و سایر عناصر منحرف کننده دور نکنید. هنگامی که یک مشتری بالقوه را جذب کردید، باید هر کاری که می توانید انجام دهید تا آنها را در آنجا نگه دارید، و این کارکرد کلیدی محتوای وب سایت شما است.

 

مطالب وبلاگ

هدف از محتوای وبلاگ حمایت از کسب و کار شما با جذب افراد غریبه و آوردن سرنخ های واجد شرایط است. محتوای وبلاگ یک منبع رایگان است که اغلب مستقیماً با فروش مرتبط نیست، اما قدرت یک وبلاگ خوش ساخت را برای درآمدزایی برای کسب و کار خود دست کم نگیرید.

تحقیقات نشان می‌دهد که شرکت‌هایی که وبلاگ‌های بیشتری دارند، ترافیک بیشتری دریافت می‌کنند و سرنخ‌های بیشتری نسبت به شرکت‌هایی که وبلاگ ندارند، دریافت می‌کنند.

 

 

فرآیند تولید محتوا

ما، بازاریابان، همیشه سرمان مشغول است. ما زمانی برای وقت تلف کردن روی سیستم های ناکارآمد نداریم. به همین دلیل است که ما برای هر کاری که انجام می دهیم فرآیندهایی ایجاد می کنیم. ما یک سیستم را طراحی می کنیم، آن را گسترش می دهیم، آن را تغییر می دهیم تا زمانی که کار کند، سپس آن سیستم را بارها و بارها تکرار می کنیم تا نتایجی را که می خواهیم ایجاد کنیم.

به هر کمپین بازاریابی که تا به حال انجام داده اید فکر کنید – وبینارها، پاسخگویی خودکار، نظرسنجی ها. هر کدام از آنها فرآیندی داشتند. تولید محتوا تفاوتی ندارد. این مراحل را دنبال کنید تا محتوا ایجاد کنید، حدس و گمان را حذف کنید و فضای ذهنی خلاقانه تری ایجاد کنید.

 

1. تحقیقات سئو

ایجاد شخصیت خریدار شما احتمالاً به شما ایده هایی در مورد موضوعاتی که می توانید در مورد آنها بنویسید و سؤالاتی که ممکن است برای مخاطبان شما ایجاد شود، به شما بدهد که این شروعی عالی است.

اکنون، باید تأیید کنید که آیا این ایده‌ها می‌توانند در مقیاس بزرگ‌تری برای مخاطبان بزرگ‌تری اعمال شوند یا خیر. مطمئناً، نوشتن یک پست وبلاگی برای یک نفر عالی خواهد بود، اما در واقع این اتلاف انرژی است.

 

اولین گام

اولین گام در انجام سئو، انجام تحقیقات است. تحقیقات سئو – یا همان تحقیقات کلمه کلیدی – به شما حجم جستجوی یک عبارت کلیدی خاص را نشان می دهد و اینکه آیا ارزش سرمایه گذاری برای ایجاد یک قطعه محتوا در حول آن را دارد یا خیر.

یک راه خوب برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی این است که برخی از سوالاتی را که شخصیت شما ممکن است بر اساس موانع و اهداف خود داشته باشد، یادداشت کنید. سپس، برخی از تحقیقات کلمات کلیدی را در مورد آن پرس و جوها انجام دهید تا ببینید آیا افراد کافی به دنبال آنها هستند یا خیر.

 

یک رویکرد خوب این است که کلمات کلیدی قابل دستیابی را هدف قرار دهید، به این معنی که آنها دارای حجم جستجوی ماهانه (MSV) و دشواری کلمات کلیدی هستند که با اعتبار دامنه شما مطابقت دارد.

 

تلاش برای هدف قرار دادن کلمات کلیدی با حجم بالا (بخوانید: بسیار رقابتی) زمانی که به تازگی وبلاگ نویسی را شروع کرده اید، برای شما خوب نخواهد بود. قبل از اینکه جلوتر برویم، بیایید به توضیح سریع سئو بپردازیم:

 

توضیح کوتاه SEO

یکی از عوامل مهمی که به شما کمک می کند در موتورهای جستجو رتبه بندی شوید، اعتبار دامنه است. میزان اعتبار دامنه شما با تعداد سایت های دیگری که به محتوای شما پیوند می دهند مشخص می شود. برای اینکه این اتفاق بیفتد، باید یک وبلاگ نسبتاً بزرگ از محتواهایی داشته باشید که به اندازه کافی برای استناد ارزشمند باشد.

 

این بدان معناست که هر چه مدت طولانی‌تری محتوای باکیفیت بنویسید، اعتبار دامنه شما بیشتر می‌شود و رتبه‌بندی آن برای کلمات کلیدی بسیار رقابتی که شما را در صفحه اول گوگل قرار می‌دهند آسان‌تر می‌شود.

 

اگر هنوز کاملاً به آنجا نرسیده‌اید، بهترین کار این است که کلمات کلیدی بلند و کم حجم را با حداقل دشواری کلمه کلیدی (<50) هدف قرار دهید – ما در مورد 200-1000 MSV صحبت می‌کنیم. این به شما بهترین شانس را در رتبه بندی برای کلمات کلیدی و ارائه محتوای خود در مقابل افراد بیشتری می دهد.

 

چند راه وجود دارد که می توانید تحقیق کلمات کلیدی خود را انجام دهید:

 

 • از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی مانند SEMRush یا Moz Keyword Explorer استفاده کنید.
 • کلمه کلیدی خود را در موتور جستجو تایپ کنید و پرس و جوهای تکمیل شده خودکار را یادداشت کنید.
 • بخش جستجوهای مرتبط را در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) بررسی کنید.

 

 

2. ایده پردازی

اکنون که تعیین کرده اید کدام کلمات کلیدی را هدف قرار دهید، وقت آن است که ایده های محتوا را مورد بررسی قرار دهید.

تحقیقات HubSpot نشان می‌دهد که بهترین راه برای سازمان‌دهی محتوا از طریق خوشه‌های موضوعی(Topic cluster) است، به این معنی که یک صفحه طولانی و جامع بر اساس یک کلمه کلیدی ایجاد می‌کنید که سپس به محتوایی که در موضوعات فرعی مرتبط ایجاد کرده‌اید (به پست‌های وبلاگ فکر کنید) پیوند می‌دهد. مثلا همین مقاله تولید محتوا ما، یک موضوع اصلی است که به سایر صفحات با موضوعات فرعی مرتبط لینک گذاری شده است.

 

برای نشان دادن موضوع، چیزی شبیه به این است. مدل خوشه موضوعی طوفان فکری ایجاد می کند زیرا ساختاری را به شما می دهد که باید دنبال کنید.

 

شما می توانید از کلمه کلیدی اصلی خود برای ایجاد یک قطعه ستونی استفاده کنید که آن موضوع را عمیقاً پوشش می دهد، مانند … راهنمایی برای ایجاد محتوا. سپس، می‌توانید محتوای کوتاه‌تری مانند:

 • اینفوگرافیک
 • پست های وبلاگ
 • قالب ها

اینها به مخاطبان شما کمک می کند تا عمیق تر در موضوع غوطه‌ور شوند و کلمات کلیدی long tail را هدف قرار دهند.

اگر به ایده‌ها علاقه دارید، ممکن است بخواهید از کتاب‌هایی که خوانده‌اید، مطالعات صنعتی، سایت‌های رقیبتان یا جستجوهای مرتبط در SERP، الهام بگیرید.

 

هنگامی که همه ایده های خود را به پایان رساندید، می توانید تقویم تحریریه خود را توسعه دهید و شروع به ایجاد کنید.

 

3. نوشتن

قدرت تولید محتوای خاص شما ممکن است در قالب ویدیوها یا طرحهای گرافیکی یا پادکست ها باشد. اما نوشتن پایه و اساس اکثر تولید محتوا است. هر محتوایی که می سازید، فرآیند ایجاد از دستورالعمل های تقریبا مشابهی پیروی می کند.

 

بیایید به چند نکته مفید برای ایجاد محتوای عالی بپردازیم.

 

برای شخصیت خود بنویسید

برای تولید یک متن عالی و منحصر به فرد، از زبان مخاطب خود و نوع تعبیرهایشان استفاده کنید.

 

به مخاطبان خود بگویید که چرا محتوای شما برای آنها مهم است.

از عناوین، توضیحات متا و سایر تیزرها استفاده کنید تا مخاطبان خود را وادار به خواندن محتوای خود کنید. مزایای محتوای خود را درست در عنوان قرار دهید تا بدانند چرا باید آن را بخوانند.

 

چیزی منحصر به فرد ایجاد کنید.

فقط اطلاعاتی را که در حال حاضر وجود دارد، بازنویسی نکنید. برای تأکید بر نکات خود، یک سبک منحصر به فرد را القا کنید یا به تحقیقات جدید استناد کنید.

 

به یک ایده بچسبید.

سپس، از همان محتوای خود برای تقویت خودش استفاده کنید. با تلاش برای توضیح چندین موضوع نیمه مرتبط در یک پست، خواننده خود را گیج نکنید.

 

به صدای خود وفادار بمانید

سعی نکنید مخاطب خود را با نثر شیوا یا دایره لغات گسترده تحت تأثیر قرار دهید، مخصوصا اگر آنها اینطور صحبت نمی کنند.

 

واضح و مختصر باشید.

شما می‌خواهید مخاطبانتان با شما ارتباط برقرار کنند و از محتوای شما لذت ببرند. بنابراین، از آنها نخواهید که اصطلاحات تخصصی یا استعاره های گیج کننده را غربال کنند.

 

 

4. ویرایش

روشی که شما کار خود (یا دیگران) را ویرایش می کنید یک فرآیند بسیار ذهنی است. ممکن است بخواهید بلافاصله ویرایش کنید، یا ممکن است چند روز صبر کنید و بعد اصلاحات را انجام دهید.. ممکن است به گرامر اهمیت زیادی بدهید، یا ممکن است به دنبال یک قطعه محاوره‌ای باشید.

در هر صورت، مواردی وجود دارد که هنگام اصلاح محتوای خود باید حتماً به آنها توجه کنید، مانند نوع گویش، زبان واضح، جملات کوتاه و فضای خالی زیاد. حتی بهتر است که یک همکار یا مدیر کار شما را نیز بررسی کند. برخی از ابزارهایی که به شما کمک می کنند زمان ویرایش خود را کاهش دهید Grammarly و Hemingway Editor هستند.

 

5. بارگذاری

اکنون که محتوای شما آماده است، باید آن را در جایی قرار دهید که افراد بتوانند به آن دسترسی داشته باشند. سیستم مدیریت محتوا (CMS) نرم افزاری است که محتوای دیجیتال را میزبانی می کند و به شما امکان می دهد آن را در وب سایت خود (یا هر جای دیگری در وب) نمایش دهید.

 

مزیت CMS این است که تمام محتوای شما را به هم متصل کرده و در یک مکان ذخیره می کند. بنابراین، می توانید به راحتی به یک صفحه فرود در مقاله وبلاگ خود پیوند دهید یا یک پیشنهاد محتوا را در یک ایمیل وارد کنید.

 

نه تنها این، بلکه می توانید نتایج تمام محتوایی را که برای یک کمپین خاص ایجاد کرده اید، تجزیه و تحلیل کنید (که می تواند به ممیزی محتوا کمک کند). یک CMS شما را از داشتن یک سیستم بازاریابی محتوای ناهمگون نجات می دهد.

 

 

6. انتشار

انتشار محتوا به سادگی کلیک روی یک دکمه است. بنابراین، چرا یک در یک بخش جداگانه آن را ذکر کردیم؟ خوب، زیرا همیشه به این سادگی نیست. می‌توانید بلافاصله پس از آپلود محتوای خود را منتشر کنید یا می‌توانید با انتظار برای زمان بهینه تأثیر آن را به حداکثر برسانید. اگر به تازگی شروع به کار کرده اید، احتمالاً روی انتشار فوراً کلیک کنید، تأثیر زیادی روی مخاطبان شما نخواهد داشت.

 

اما اگر به یک برنامه منظم برای انتشار متعهد شده باشید، مانند ارسال یک پست جدید هر چهارشنبه، مخاطبان شما انتظار دارند که پست های منتشر شده در روزهای چهارشنبه را ببینند. نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که براساس ترندها یا رویدادهای حساس به زمان، منتشر کنید. برای مثال، اگر محتوایی درباره تعطیلات ملی یا رویدادهای جاری ایجاد می‌کنید، باید آن‌ها را در زمان‌های مخصوص خود منتشر کنید.

 

CMS به شما این امکان را می دهد که پست ها را برای تاریخ آینده و زمان مشخصی برنامه ریزی کنید، بنابراین می توانید کلیک کنید، برنامه ریزی کنید و فراموش کنید.

 

7. تبلیغ محتوا

در نهایت، زمان تبلیغ محتوایی است که ایجاد کرده اید. شما می توانید این کار را از طریق رسانه های مختلف از جمله رسانه های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی و حتی تبلیغات پرداخت به ازای کلیک انجام دهید.

 

برای تبلیغ محتوای خود، به این فکر کنید که مخاطبان شما در چه کانال هایی هستند. آیا آنها در فیس بوک، اینستاگرام، یوتیوب هستند؟ هر کجا که ممکن است باشد، مهم است که آنها را در جایی که هستند ملاقات کنید و محتوای خود را در آن رسانه تبلیغ کنید.

 

علاوه بر این، همکاری با اینفلوئنسرها یا سایر برندها به شما کمک می کند محتوای خود را تبلیغ کنید و به افراد بیشتری دسترسی پیدا کنید.

 

تجزیه و تحلیل محتوای شما

آخرین و مسلماً مهمترین مرحله در تولید محتوا، تجزیه و تحلیل محتوای شما است. بدون داده، نمی توانید بدانید چه چیزی کار می کند یا چگونه آن را بهبود بخشید.

 

چندین نقطه داده وجود دارد که می توانید هنگام تجزیه و تحلیل محتوای خود ردیابی کنید. بنابراین از اهداف خود به عنوان راهنما برای تنظیم برخی پارامترها استفاده کنید. هر آنچه که می خواهید با محتوای خود انجام دهید به شما در انتخاب معیارهای خود کمک می کند. (هدف اولیه را که در مورد آن صحبت کردیم به خاطر دارید؟)

 

آنچه شما تجزیه و تحلیل می کنید کاملاً به شما بستگی دارد، اما در اینجا چند ایده برای ردیابی معیارها وجود دارد:

 

بازدید از صفحه

تعداد کاربرانی که از محتوای شما بازدید می کنند. برای پست‌های وبلاگ، این صفحه بازدید می‌کند، اما برای هر نوع محتوایی، معمولاً یک معیار “بازدیدها” وجود دارد که به شما اطلاع می‌دهد محتوای شما چند بار و توسط چند کاربر منحصر به فرد مشاهده شده است.

 

ترافیک ارگانیک

میزان ترافیکی که از موتورهای جستجو می آید. این ترافیک بدون پرداختی است که از رتبه بالا در گوگل یا سایر موتورهای جستجو بدست می آورید.

 

نرخ پرش

درصد بازدیدکنندگانی که پس از بازدید از یک صفحه سایت شما را ترک می کنند. این یک معیار مهم برای ردیابی است زیرا می تواند به شما اطلاع دهد که افراد علاقه مند به کلیک کردن بر روی پست های شما هستند، اما پس از آن، محتوا بلافاصله رضایت بخش نیست.

 

نرخ های تبدیل

درصد بازدیدکنندگانی که با یک CTA درگیر می‌شوند – چه پیشنهاد محتوا باشد یا پر کردن یک فرم.

 

نرخ های تعامل

تعداد افرادی که از طریق لایک، اشتراک گذاری، نظر یا به روش های دیگر با محتوای شما تعامل دارند.

 

رشد مخاطب

مشترکین یا سرنخ های جدید که از یک قطعه محتوا تولید می شوند.

 

زمان در صفحه

مدت زمانی که کاربر در صفحه شما حضور دارد، خواه یک پست وبلاگ باشد یا یک ویدیو (برای محتوای ویدیویی، این زمان ممکن است متوسط زمان تماشا باشد). مهم این است که از کجا رفت و آمد کاربران را پیگیری کنید. آیا آنقدر در صفحه می مانند تا پست را بخوانند یا محتوا را مطالعه کنند؟

 

کمپین های پولی

میزان ترافیکی که از کمپین های پولی وارد می شود. اگر پست‌هایتان را در رسانه‌های اجتماعی تبلیغ می‌کنید یا برای تبلیغات موتورهای جستجو هزینه می‌کنید، مهم است که میزان ترافیک ناشی از آن کمپین‌ها را پیگیری کنید.

 

 

ابزارهای ایجاد محتوا

در حالی که یک CMS به شما کمک می کند محتوای خود را مدیریت کنید، به شما در ایجاد آن کمک نمی کند. اینجاست که ابزارهای تولید محتوا مفید هستند. اینها مخصوصاً اگر توانایی استخدام کمک ندارید، مفید هستند. از GIF گرفته تا اینفوگرافیک، این ابزارهای تولید محتوا به شما کمک می‌کنند که بدون توجه به نوع محتوایی که می‌سازید، حرفه‌ای به نظر برسید.

 

1. Make My Persona

Make My Persona ابزار بسیار خوب هاب اسپات است که شما را در فرآیند ایجاد شخصیت خریدار راهنمایی می کند. شما می توانید یک سند برای ارجاع در طول فرآیند تولید محتوای خود ایجاد کنید.

 

2. مولد ایده های وبلاگ

این ابزار رایگان می تواند یک سال کامل از ایده های پست وبلاگ را تنها در چند ثانیه به شما ارائه دهد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که چند اسم اضافه کنید تا ایده های هوشمندانه و مرتبطی برای وبلاگ خود داشته باشید. این بسیار مفید است، به خصوص اگر هنگام تنظیم تقویم سرمقاله خود گیر کرده باشید.

 

3. Canva

Canva به شما کمک می کند تا برای هر پلتفرمی، از تبلیغات اجتماعی گرفته تا عکس های کاور فیس بوک و اینفوگرافیک، طرح های زیبایی ایجاد کنید. این نرم افزار دارای قالب های زیبایی است که می توانید آن ها را با رنگ ها، تصاویر و متن … به صورت رایگان سفارشی کنید.

 

4. Giphy

گیفی جایگزین ایموجی ها در گفتگو شده است و بنابراین راهی قابل قبول برای ارائه محتوا است. Giphy به شما این امکان را می دهد که میلیون ها گیف از پیش ساخته شده را در پایگاه داده آنها جستجو کنید یا حتی خود آنها را ایجاد کنید.

 

5. Vidyard

Vidyard یک پلتفرم میزبانی ویدیویی است که برای بازاریابان ساخته شده است. این نرم افزار به شما امکان می دهد ویدیوی خود را با افزودن همپوشانی، متن یا دکمه های CTA، تست تقسیم، رونویسی سفارشی کنید و همچنین دارای ویژگی های SEO است.

 

6. SurveyMonkey

SurveyMonkey یک پلتفرم پیشرو برای ایجاد نظرسنجی است. چرا ممکن است به چنین چیزی نیاز داشته باشید؟ زیرا یک بازاریاب خوب می داند که بازخورد مشتری برای یک کمپین بازاریابی موثر و حیاتی است.

 

7. Anchor

Anchor یک ابزار پادکست برای مبتدیان است. و البته که رایگان است! این ابزار به شما امکان می دهد قسمت های نامحدود را ضبط و ذخیره کنید، و می توانید به راحتی در هر پلتفرم شخص ثالثی آپلود کنید.

 

8. فتوشاپ

فتوشاپ یک ابزار بسیار کاربردی و محبوب در صنعت طراحی و دیزاین می باشد. بسیاری از طرح ها را می توانید با کمک این نرم افزار انجام دهید. طراحی پوستر، کارت ویزیت، بنر تبلیغاتی، کاور پست و استوری شبکه های اجتماعی، بیلبورد و حتی طراحی ظاهر سایت نیز با این برنامه امکان پذیر است.

 

9. ایلوستریتور

ایلوستریتور یک اپلیکیشن طراحی گرافیکی است. طراحان گرافیک از Illustrator برای ایجاد گرافیک برداری استفاده می کنند. تصاویر برداری و گرافیک‌ها از نقاط، خطوط، اشکال و منحنی‌ها بر اساس فرمول‌های ریاضی به‌جای تعداد پیکسل‌ها ساخته می‌شوند و بنابراین می‌توان با حفظ کیفیت تصویر، آن‌ها را بزرگ یا کوچک کرد. Adobe Illustrator برای ایجاد لوگو، کارتون و فونت، اینفوگرافی و… استفاده می شود.

 

10. پریمیر پرو

پریمیر پرو یک برنامه نرم‌افزار ویرایش ویدیو مبتنی بر جدول زمانی و غیرخطی (NLE) است که توسط Adobe  ساخته شده است. این برنامه برای ویرایش حرفه ای ویدیو طراحی شده است.

 

11. افتر افکت

افتر افکت یک برنامه جلوه‌های بصری دیجیتال، موشن گرافیک و برنامه ترکیبی است که توسط شرکت ادوبی ساخته شده و در فرآیند پس از تولید فیلم‌سازی، بازی‌های ویدیویی و صنعت سینما استفاده می‌شود. از جمله موارد دیگر، After Effects می تواند برای انیمیشن نیز استفاده شود.

 

12. اینشات

اگر کار کردن با پریمیر و افتر افکت برای شما سخت است، دیگر نگران تولید محتوای ویدئویی خود نباشید! زیرا با اینشات می توانید به سادگی ویدئوهای خود را ویرایش کنید و از افکت های جذاب آن با ترکیب خلاقیت خودتان، استفاده کنید. ین اپلیکیشن برای موبایل ارائه می شود بنابراین حتی نیازی به لب تاپ و کامپیوتر برای کار با آن را ندارید!

 

در پایان این بخش برای شما یک لیست کامل ابزارهای تولید محتوا تهییه کرده‌ایم که امیدواریم برایتان مفید باشد!

 

 

نمونه های تولید محتوا

اکنون که پایه‌ای قوی برای برنامه ریزی، استراتژی، ایجاد و تجزیه و تحلیل محتوای خود دارید، وقت آن است که از بهترین نمونه های موجود الهام بگیرید. اینها برخی از نمونه های مورد علاقه ما از محتوای عالی هستند.

 

1. HubSpot Academy

آکادمی HubSpot تدریس آنلاین رایگان در زمینه های بازاریابی، فروش و خدمات مشتری را ارائه می دهد. مجموعه ای از گواهینامه های ارزشمند را ارائه می دهد و معلمان آن متخصصان برجسته در زمینه های خود هستند.

 

بسیاری از دوره ها کوتاه و خودآموز هستند و به کاربران فرصتی می دهند تا موضوعات را در کمتر از 30 دقیقه یاد بگیرند.

 

چرا تولید محتوای آکادمی HubSpot عالی است: اگر در بازاریابی تازه کار هستید، این آموزه ها بالاترین استاندارد صنعت است. این دوره ها همچنین رایگان هستند، که آنها را برای هر کسی که می خواهد یاد بگیرد قابل دسترس قرار می دهد.

 

هر دانشجویی مشتری نمی شود، اما هر دانشجویی می تواند تاثیر این درس ها را تجربه کند. این به این معنی است که هر دانشجویی این پتانسیل را دارد که به یک مدافع پر سر و صدا برای برند هاب اسپات تبدیل شود.

 

2. تخته سفید جمعه، Moz

برای بیش از 10 سال، Moz محتوا را برای “جمعه های تخته سفید” ایجاد کرده است. رند فیشکین این مجموعه را راه اندازی کرد و اعضای تیم Moz به جلسات هفتگی تولید محتوا و سئو و بازاریابی ادامه می دهند.

 

در این مجموعه ویدیو و وبلاگ، یک تخته سفید واقعی در مرکز توجه قرار می گیرد. وایت برد یک طرح کلی از موضوع جمعه را نشان می دهد، و سپس میزبان موضوع را با جزئیات بیشتری تجزیه و تحلیل می کند.

 

چرا “جمعه‌های تخته سفید” تولید محتوای عالی هستند: این مجموعه از یک ابزار بصری ساده و ثابت برای جذب مخاطب استفاده می‌کند. آنها از این قالب برای تدریس ایده‌های ارزشمندی استفاده می‌کنند که طیف وسیعی از مردم می‌توانند از آن استفاده کنند.

 

این سریال همچنین خود را به فرمت های مختلف می دهد. طرح کلی تخته سفید می‌تواند به یک اینفوگرافیک تبدیل شود، روایت ویدیویی می‌تواند به صورت پادکست پخش شود، و رونوشت ویدیو می‌تواند به وبلاگی برای افرادی تبدیل شود که ترجیح می‌دهند مطالعه کنند تا تماشا.

 

 

3. عادات خلاقانه، InfoWeTrust

این اینفوگرافیک جذاب از تحقیقات برای نشان دادن عادات و برنامه های متفکران خلاق از گذشته استفاده می کند. این یک مثال خیره کننده از این است که چگونه یک اینفوگرافیک می تواند درک و استفاده از داده ها را آسان تر کند.

 

چرا Creative Routines ایجاد محتوای عالی است: این محتوا علاوه بر نشان دادن ارزش خدمات InfoWeTrust، چیزی به ما می آموزد. مطالعه و به خاطر سپردن داده هایی که درک آنها دشوار است را نیز آسان می کند.

 

همچنین فوق العاده قابل اشتراک گذاری است. مردم این اینفوگرافیک را در مطبوعات، وبلاگ ها و رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشتند. این نوع جذابیت انبوه نشان می دهد که برندها چگونه وایرال می شوند.

 

4. آزمون های پرطرفدار، BuzzFeed

تا حالا در مسابقه Buzzfeed شرکت کرده اید؟ این آزمون‌ها تعاملی هستند، بنابراین مخاطبان شما را درگیر می‌کنند. آنها همچنین به نوعی بازی هستند و گیمیفیکیشن بیش از همیشه محبوب شده است.

 

آزمون‌های قبلی این برند پویا عبارتند از:

 

 • پاسخ صحیح به این 11 سوال منطقی به این معنی است که ضریب هوشی بالایی دارید
 • اگر بیش از ۲۸ مورد از این کتاب‌ها را در گذشته خوانده‌اید، یک کتاب‌خوان مناسب هستید.
 • اگر در نوجوانی 23/31 کار در این لیست انجام می دادید، قطعاً یک شورشی بودید.

هر مسابقه منحصر به فرد است و برای شخصیت خریدار متفاوتی جذاب است. در عین حال، این آزمون ها سرگرم کننده، سریع و آسان برای اشتراک گذاری هستند.

 

چرا آزمون‌های Buzzfeed برای تولید محتوا عالی هستند: آنها قالب‌های طراحی ایجاد کردند که ایجاد و اشتراک‌گذاری آزمون‌های خود را برای افراد آسان می‌کرد. همه افراد در کار با فتوشاپ عالی نیستند، و این قالب‌ها باعث می‌شوند که آزمون‌ها به خوبی دیده شوند. آنها با درگیر کردن ذهن و چشم، جذابیت آزمون های خود را گسترش دادند.

 

اما مهم‌ترین چیز این است که مردم در مورد آزمون‌ها صحبت کنند. هنگامی که فردی در یک مسابقه شرکت می کند، Buzzfeed اشتراک گذاری نتایج را آسان می کند، که به گسترش آن مطلب کمک می کند.

 

شروع به تولید

تولید محتوا یک فرآیند تکراری است که بازدهی فوق العاده ای برای مخاطبان شما دارد. هنگامی که فرآیند تولید محتوا را متوقف کردید، می توانید کار خلاقانه ای ایجاد کنید که نه تنها مخاطبان شما را خوشحال می کند، بلکه کسب و کار شما را نیز رشد می دهد.

 

بیشتر بیاموزید!

اگر به تولید محتوا علاقه دارید و می خواهید بیشتر با آن آشنا شوید و مهارت های آن را به صورت حرفه ای بیاموزید، ما به شما دوره جامع آموزش تولید محتوا را پیشنهاد می کنیم. در آنجا همه چیز را درباره ایجاد محتوا از صفر تا صد یاد خواهید گرفت.

ضمنا برای شما که این مقاله را تا انتها خواندید یک کد تخفیف در نظر گرفتیم. با استفاده از آن می توانید این دوره را با 30 درصد تخفیف تهییه نمایید:

LEARN30

 

 

 

پانا مارکتینگ به عنوان یک آژانس دیجیتال مارکتینگ در ایران ، به شما هم در انجام خدمات بازاریابی دیجیتال و هم برگزاری کارگاه‌های آموزشی کمک می کند تا در مسیری که به آن علاقه مندید رشد و پیشرفت کنید.

میانگین 4.7 از 5 - (36 نفر امتیاز داده‌اند)

این مقاله را به اشتراک بگذارید

با عضویت در خبرنامه ایمیلی از آخرین مقالات و کدهای تخفیف باخبر شو!

میخوای کسب و کار آنلاین
و پر فروش داشته باشی؟

با ما در ارتباط باش، میتونیم کمکت کنیم!

رشد و توسعه کسب و کار آنلاین با پانا مارکتینگ

پانا مارکتینگ در تمامی شهرهای کشور فعالیت دارد اما دفتر اصلی فعلی ما در مشهد می باشد. مطالعه بیشتر

راههای ارتباط با ما

با شما تماس می گیریم!