قرارداد سئو

در زیر نمونه قرارداد سئو را مشاهده می کنید. بهتر است که قبل از انجام خدمات سئو ، کارفرمایان را با سئو آشنا کنید تا درک بهتری از پروژه و اقدامات آن داشته باشند. همچنین قرارداد طراحی سایت را نیز از صفحه مذکور می توانید مشاهده و دانلود نمایید.

 

 

به نام خدا

نمونه قرارداد سئو: ماده 1/ مقدمه

این قرارداد مطابق با ماده ی 10 قانون مدنی تنظیم گردیده و الزام آور می باشد .
طرفین غیر از موارد مندرج در این قرارداد حق فسخ و انحلال را از خود سلب و کافه ی خیارات را اسقاط می نمایند.
تاکید می گردد در صورت وجود تعارض بین شرایط هریک از عقود معین و شرایط اختصاصی، در این قرارداد شرایط اختصاصی مندرج در این قرارداد حاکم می باشد.

 

نمونه قرارداد سئو: ماده 2/ طرفین معامله

طرف اول قرارداد: جناب آقای/سرکار خانم/شرکت …………………. به شماره ملی …………………….. شماره ثبت:……………………….. به نشانی : …………………. به شماره تلفن: ………………. و شماره موبایل(واتساپ – تلگرام): …………………. و ایمیل: ……………………………. که از این پس به اختصار مجری نامیده می شود.

طرف اول قرارداد: جناب آقای/سرکار خانم/شرکت …………………. به شماره ملی …………………….. شماره ثبت:……………………….. به نشانی : …………………. به شماره تلفن: ………………. و شماره موبایل(واتساپ – تلگرام): …………………. و ایمیل: ……………………………. که از این پس به اختصار کارفرما نامیده می شود.

تبصره 1/

هرگاه يکي از طرفين قرارداد نشاني خود را تغيير دهد، بايد حداقل ظرف ده (۱۰) روز قبل از تاريخ تغيير، نشاني جديد خود را به طرف ديگر اعلام کند. تا زماني که نشاني جديد به طرف ديگر اعلام نشده است، مکاتبات به نشاني قبلي ارسال مي‌شود و دريافت شده تلقي مي‌گردد.

تبصره 2/

کلیه مکاتبات، گزارشات و سایر موارد، در صورتیکه به آدرس های ایمیل و یا شماره واتساپ و تلگرام درج شده در مشخصات ارسال شوند وجاهت قانونی دارند.

 

نمونه قرارداد سئو: ماده 3/ موضوع و مدت معامله

قرارداد از تاریخ امضاء و تبادل آن توسط طرفین و پرداخت مبلغ پیش پرداخت، نافذ، معتبر و لازم الاجرا است.
مدت زمان قرارداد ……………….. ماه / روز می باشد.
آدرس سایت کارفرما: …………………………………
موضوع قرارداد: بهبود سئوی سایت بر اساس کلمات کلیدی صنعت و حوزه کاری کارفرما
کلمات کلیدی:
……………..
……………..
……………..

قرارداد در 5 فاز به شرح ذیل می باشد.

نمونه قرارداد سئو: ماده 4/ فازهای قرارداد

فاز اول: بررسی وضعیت فنی سایت

بررسی وضعیت Redirect 301
بررسی وضعیت DNS
بررسی لینک های معیوب سایت (Broken Links)
بررسی وضعیت ریسپانسیو بودن سایت
بررسی سرعت سایت (GTMetrix و Google Speed Insight)
بررسی ارتباط سایت با شبکه های اجتماعی
بررسی صفحه Error 404
بررسی وضعیت Canonical
بررسی وضعیت Structured Data (بااستفاده از Google Structured Data Testing Tool)
و دیگر موارد لازم

 

فاز دوم: Technical SEO

استانداردسازی زیرساخت فنی سئو سایت در صورت امکان.

تبصره3/

در صورتی که برطرف کردن اشکالات فنی خارج از محدود سئو و مرتبط با طراحی سایت و یا سرور سایت باشد مورد به کارفرما اطلاع داده شده و برطرف کردن اشکلات درخواست شده بر عهده کارفرما می باشد.

 

فاز سوم: On Page SEO

بهینه سازی (Heading Tag)
بهینه سازی عناوین صفحات (Title)
بهینه سازی توضیحات صفحه (Description)
بهینه سازی کلمات کلیدی سایت
بهینه سازی آدرس صفحات سایت (URLs)
بهینه سازی متن جایگزین تصاویر (Image Alt)
تولید نقشه سایت (Sitemap با فرمت xml)
تولید و بهینه سازی Robats.txt
ثبت سایت در سرچ کنسول گوگل و انجام تنظیمات
نصب گوگل آنالیتیکس (اختیاری)
بهینه سازی لینک های داخلی و لینک های خارجی

تبصره4/

بهینه سازی های فوق هر ماه بر روی 30 محصولات / صفحات سایت انجام می شود.

فاز چهارم : OFF Page SEO

لینک سازی خارج سایت مطابق اصول سئو
نشر رپورتاژ آگهی در وب سایت های مناسب( بنا به نظر مجری)

فاز پنجم : گزارش و پایش ماهیانه

گزارش صفحات اصلاح شده( On-Page یکبار در پایان فاز دوم )
گزارش جایگاه کلمات کلیدی (ماهانه)
گزارش از روند اجرای پروژه و کارهای انجام شده در انتهای هر ماه

 

نمونه قرارداد سئو: ماده 5/ مبلغ و نحوه ی پرداخت قرارداد

مبلغ کل ماهیانه قرارداد…………………..ریال معادل …………………. تومان می باشد. این مبلغ خالص بوده و پرداخت کلیه کسورات قانونی بر عهده کارفرما می باشد. این مبلغ باید در ابتدای هر ماه توسط کارفرما پرداخت شود.

تبصره5/

هزینه خرید پلاگین های لازم برعهده کارفرما می باشد.

تبصره6/

سایر درخواست های کارفرما بصورت جداگانه محاسبه و فاکتور صادر خواهد شد.

تبصره7/

هزینه درج رپورتاژ و خرید بک لینک در صورت نیاز برعهده کارفرما می باشد.

اطلاعات حساب مجری
شماره کارت: ……………………
شماره حساب: ………………………….
شماره شبا: …………………………….
بنام: ……………………………………

 

 

نمونه قرارداد سئو: ماده 6/ تعهدات مجری

مجری متعهد می گردد اطلاعات سایت یا شرکت کارفرما را در اختیار هیچ فرد یا شرکت دیگری قرار ندهد. مجری متعهد می گردد از روش هایی که باعث قرار گرفتن وب سایت در لیست سیاه موتورهای جستجو می شود استفاده نکند. در غیر اینصورت ضمن عودت تمام مبلغ قرارداد به کارفرما، نسبت به بهینه سازی یک سایت جدید با تمام مشخصات سایت قبلی بطور رایگان اقدام نماید.

استفاده از روش های سئو کلاه سیاه در دستور کار مجری قرار نداشته و به هیچ وجه حتی بنا به درخواست کارفرما، اعمال نخواهد شد. درصورت انجام هر یک از موارد سئو کلاه سیاه توسط نماینده/خود کارفرما، مجری هیچ مسئولیتی را نپذیرفته و مجاز به ختم یک طرفه قرارداد می باشد.

مجری متعهد است تمامی تلاش خود را جهت قرارگیری سایت کارفرما با کلمات کلیدی مشخص شده در قرارداد، در صفحه اول نتایج گوگل بنماید. (البته این شامل سئوی بین المللی نمی شود)

کارفرما در خصوص تامين ملزومات، محل استقرار، امکانات و تجهيزات مورد نياز جهت انجام خدمات بهینه سازی هيچگونه مسئوليتي نخواهد داشت و مجری متعهد به ارائه خدمات براساس شرح خدمات قرارداد مي باشد.

مجری وظايف و خدمات خود را دقيقاً مطابق با شرايط خواسته شده در قرارداد و در چارچوب قوانين و مقررات کشوري انجام داده و تمام مهارت، دقت و سعي و تلاش خود را براي ارائه خدمات ياد شده بکار خواهد برد.

مجری در تمام موضوعات تخصصي و کاري پروژه بعنوان فردي صادق و امين کارفرما عمل کرده و تمام تجارب و امکانات فني و تکنيکي و مهارت هايي که بطور معمول براي ارائه بهتر خدماتي که در آن مشغول است و مورد نياز مي‌باشد را فراهم خواهد نمود.

مجری تمام گزارش ‌هايي را که در طي مراحل انجام کار ملزم به ارائه و تحويل آنها مي ‌باشد و همچنين گزارش نهائي را تهيه کرده و به کارفرما ارائه مي‌دهد.

تبصره 8/

در پروژه های سئوی جهانی به دلیل گستردگی جغرافیایی، امکان تعیین جایگاه کلمه ای خاص در صفحه نتایج جستجو وجود ندارد. فرآیند سئوی بین الملل با فرآیند انجام پروژه سئو در داخل ایران کاملا متفاوت است. در این نوع از پروژه ها فرآیند استاندارد سازی کلی با هدف جذب بیشترین ترافیک انجام خواهد شد.

 

توجه

اگر بیزنس جهانی دارید، قطعا شرکت در دوره آموزش سئو بین الملل برای شما مفید خواهد بود.

 

 

نمونه قرارداد سئو: ماده7/  تعهدات کارفرما

کارفرما مکلف است مطابق با ماده پنجم قرارداد نسبت به پرداخت ماهیانه مبلغ قرارداد اقدام نماید.
کارفرما موظف است از زمان تاریخ شروع قرارداد و در طول زمان انجام پروژه اطلاعات و مقالات مورد نیاز سایت را در هر زمانی که مجری درخواست می کند ظرف مدت حداکثر 72 ساعت در اختیار او قرار دهد.

در صورت نیاز به تغییر سرور، کار فرما موظف است شرایط لازم برای تغییر سرور را ایجاد کند. ضمنا هرگاه پیامی از طرف مجری برای بروز کردن ارسال گردید نسبت به بروز رسانی از طرف کارفرما اقدامات لازم صورت پذیرد و تغییرات اعلام شده به مجری باید ظرف ۷۲ ساعت انجام گردد. در غیر این صورت تعداد روز اضافه شده به مدت قرار داد افزوده می شود.

در صورت بروز اشتباه از طرف کارفرما (مانند فعالیت های سئو کلاه سیاه و یا سایر اشتباهات فنی و غیر فنی دیگر)، مجری طرح هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

در صورتیکه کارفرما در پروسه کاری تصمیم به تعویض موضوع بگیرد هزینه های کار جدید جداگانه حساب و پرداخت می گردد.
اضافه کردن موضوع در طول انجام کار با توافق طرفین جهت هزینه و مدت زمان انجام کار می باشد.

کارفرما در طول پروسه نمی تواند درخواستی از مجری طرح داشته باشد که بر روی سئوی سایت تاثیر منفی می گذارد در غیر این صورت هیچ مسئولیتی متوجه مجری طرح نمی شود.

مشکلات سایت در طول پروسه بهینه سازی اگر در قسمت طراحی سایت باشد باید توسط کارفرما اصلاح شود و یا سفارش آن خدمات با پرداخت هزینه مربوطه که توسط تیم طراحی سایت ما تعیین می شود، به طور مجزا ثبت شود. در غیر این صورت هیچ مسئولیتی متوجه مجری طرح نمی باشد.

در صورتی که مجری با تیم مد نظر کارفرما شروع به کار کرد، کارفرما موظف است که همکاری تمام و کمال تیم را با مجری طرح گارانتی نماید در غیر این صورت مجری طرح هیچ مسئولیتی ندارد.

هزینه تبلیغ در سایت های دیگر (در صورت لزوم) بر عهده کارفرما می باشد که با مشورت مجری طرح پیاده میشود.
کارفرما تضمین می نماید که تمامی مطالب مورد استفاده در سایت، از جمله برند، لوگو، مطالب و غیره متعلق به کارفرما بوده و هیچ گونه مسئولیت حقوقی در مورد استفاده از موارد لحاظ شده متوجه مجری نمی شود.

 

نمونه قرارداد سئو: ماده8/ محرمانگی

مجری می پذیرد کلیه محتوایی که در راستای اجرای قرارداد توسط وی تولید شده است از جمله قالب عکس ها، لوگو و سایر محتوای سمعی و بصری و محتوای نوشتاری انحصارا متعلق به کارفرما می باشد و مجری حق بهره برداری شخصی از محتوای تولید شده و واگذاری مجوز بهره برداری از محتوای تولید شده را ندارد.

مجری متعهد است کلیه اطلاعاتی که در جریان اجرای قرارداد به دست آورده است یا بدان دسترسی پیدا کرده است از جمله نام کاربری، رمز عبور و اطلاعات مربوط به کسب و کار کارفرما، لیست کاربران و مشتریان، اطلاعات شخصی کاربران و مشتریان را محرمانه تلقی نموده و از افشای مستقیم و غیر مستقیم آن خودداری کند. بدیهی است افشای هر یک از اطلاعات فوق بدون اخذ اجازه کتبی کارفرما، سبب مسئولیت وی خواهد بود.

در صورت تکمیل و انجام تعهدات یا خاتمه قرارداد، مجری موظف است کلیه نسخ فیزیکی و اسناد دریافتی را مسترد کرده و نسخ الکترونیکی و موارد غیر قابل استراد را به صورت برگشت ناپذیر حذف و معدوم نماید و کتبا به کارفرما اعلام نماید که تمامی اطلاعات و اسناد دریافتی در صورت قابل استراد بودن مسترد شده‌اند و در غیر این صورت به صورت برگشت ناپذیر حذف و معدوم گردیده‌اند و مجری دیگر هیچ دسترسی به محتوای آن ها ندارد.

مجری اذعان دارد که صرف دسترسی و استفاده ایشان از اطلاعات محرمانه این قرارداد هیچ گونه تغییری در مالکیت و حقوق مترتبه ایجاد نکرده و تحت هیچ عنوان نمی تواند به منزله واگذاری حقوق، اعطای لیسانس یا غیره تلقی شود، مگر اینکه خلاف آن صراحتا در این قرارداد تصریح شده باشد. همچنین هیچ گونه حق مالکیت مادی و معنوی یا حق استفاده با بهره برداری، تغییر، اصلاح، بازسازی، انتشار و امثال هم را نسبت به اطلاعات ارائه شده توسط کارفرما مطابق این قرارداد جز در ارتباط مستقیم و اجتناب ناپذیر برای انجام وظایف محول شده در قرارداد ندارند.

مجری متعهد است در مدت اعتبار این قرارداد و 6 ماه (شش ماه) پس از خاتمه همکاری، به نحو مستقیم و یا غیر مستقیم با هیچ یک از رقبای دقیق کسب و کار کارفرما ولو به رایگان همکاری ننماید، مگر آنکه هماهنگی لازم صورت گرفته و رضایت کتبی کارفرما صادر شده باشد. همچنین استفاده از دیتاها و اطلاعات (پنل ادمین و دیتابیس) سایت کارفرما برای هر مجموعه و سایت دیگری مصداق رعایت نکردن تمامی بندهای محرمانگی می باشد.

 

نمونه قرارداد سئو: ماده 9/ ضمانت اجرا نقض تعهدات و فسخ

هیچ الزامی برای مجری ایجاد نمی گردد مگر پس از پرداخت هزینه ماه اول مذکور در ماده ی پنجم.
در صورت تاخیر بیش از 14 روز هر یک از اقساط توسط کارفرما، حق فسخ قرارداد برای مجری ایجاد می گردد و تحت هر شرایطی چنانچه به دلیل عدم ایفای تعهد از سوی کارفرما قرارداد فسخ گردد حق مطالبه وجوهی را که پرداخت نموده از خود سلب می نماید.

 

نمونه قرارداد سئو: ماده 10/ شیوه های حل فصل اختلافات

در صورت بروز هرگونه اختلاف مساله از بدوا از طریق مذاکره و سپس از طریق مراجع ذی صلاح قانونی واقع در شهر مشهد حل و فصل میگردد.

 

نمونه قرارداد سئو: ماده 11/ سایر موارد و فسخ قرارداد

در مدت انجام طرح یا پروسه اگر سلیقه کارفرما به مجری طرح تحمیل شود، کارفرما موظف می باشد تا تاییدیه لازم را ارائه دهد و مسئولیت آن را بر عهده بگیرد.

مجری می تواند پس از پایان یا در حین قرارداد، نسبت به درج لینک وب سایت خود در پایین صفحات سایت کارفرما (فوتر) و یا نقشه سایت (sitemap) اقدام کند.

استفاده از روش های کلاه سیاه در دستور کار مجری قرار نداشته و به هیچ وجه حتی بنا به درخواست کارفرما، اعمال نخواهد شد. درصورت انجام هر یک از موارد سئو کلاه سیاه توسط نماینده کارفرما، مجری هیچ مسئولیتی را نپذیرفته و مجاز به فسخ یک طرفه قرارداد می باشد.

یکی از خدمات اصلی در سئو بازسازی URL ها می باشد. گاها موارد مشاهده شده است که به دلیل تغییرات ساختاری در URL ، موتورهای جستجو ظرف مدت ۳۰ روز سایت را از لیست خود حذف می کنند. در این شرایط بدون اعمال تغییرات خاص و با سپری کردن این مدت زمان، سایت با تغییرات مثبت در گوگل مشاهده خواهد شد.
در مورد دامنه های جدید، گوگل شرایطی به عنوان Google Sandbox اعمال می نماید که در آن به مدت تقریبی ۸ هفته از زمان شروع فعالیت منظم سایت، ارزش دهی به سایت اتفاق نمی افتد، لذا تغییرات در مورد این دسته از سایت ها، حداقل پس از ۸ هفته قابل مشاهده می باشد.
مجری کنترلی بر هک شدن سایت ندارد.
ایجاد تغییرات یک سویه و بدون اطلاع رسانی به مجری و مدیر پروژه، می تواند منجر به تغییر در نتایج به دست آمده نهایی شده و باعث تغییر در جایگاه سایت، اختلال در بهینه سازی و یا دوباره کاری کارفرما و مجری باشد که در هر حال عواقب آن به صورت Claim به اطلاع کارفرما رسیده و بالطبع مسئولیت آن را مجری نمی پذیرد.

تمامی خدمات مورد اشاره در بخش خدمات، در این قرارداد جا داشته و شرط کار، عدم ایجاد تغییر در ساختارهای اولیه و تحویل کار به همان صورت که توسط کارشناس سئو مشاهده شده است، می باشد.

هرگاه پیامی از طرف مجری برای بروز کردن ارسال گردید نسبت به بروز رسانی از طرف کار فرما اقدامات لازم صورت پذیرد و تغییرات اعلام شده به مجری، باید ظرف 72 ساعت انجام گردد. در غیر اینصورت تعداد روز اضافه شده به مدت قرار داد افزوده می شود.

تبصره 9/

در مواردی که به علل ناشی از شرایط خاص مانند تغییر استراتژی و الگوریتم های گوگل، مجری نیازمند زمان بندی جدید می باشد که ممکن است تا سه ماه زمان پروژه را افزایش دهد.

 

نمونه قرارداد سئو: ماده 12/ نسخ قرارداد

قرارداد حاضر در 12 ماده و 9 تبصره در دو نسخه بدون قلم خوردگی و درج هر گونه مطلب دست نویس طبق ماده ده قانون مدنی تنظیم شده و به امضای طرفین رسید. بدیهی است کلیه شروط و مقررات این قرارداد برای طرفین آن لازم الاتباع و لازم الاجرا است و با امضای این قرارداد هرگونه تصور، مکاتبه و برداشت شفاهی در خصوص مندرجات ذکر شده در این قرارداد میان طرفین ملغی گردیده و در تمامی موارد تنها مفاد مندرج در این قرارداد نافذ خواهد بود. پس از امضاء نسخ قرارداد بین طرفین آن مبادله گردید.

 

برای برای دانلود فایل ورد (Word ) متن نمونه قرارداد سئو  اینجا را کلیک کنید

میانگین 4.9 از 5 - (54 نفر امتیاز داده‌اند)

آخرین مقالات

راههای ارتباط با ما

با شما تماس می گیریم!